Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 17 Закона Украины "О милиции" (об условиях приема на службу в специальные воинские подразделения и подразделения территориальной обороны)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4332а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 17 Закону України "Про міліцію" (про умови прийняття на службу до спеціальних військових підрозділів та підрозділів територіальної оборони)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

В умовах зовнішньої агресії, що планомірно здійснюється силами Російської Федерації, що підтримують терористичні групи на території Донецької та Луганської областей, до антитерористичної операції залучається все більше добровольців. З них формуються спеціальні підрозділи та підрозділи територіальної оборони, які часто позбавлені чітко визначеного юридичного статусу, та підпорядковуються частково Міністерству оборони України, а частково - Міністерству внутрішніх справ України. Багато добровольців, що вступають до підрозділів, які входять до структури Міністерства внутрішніх справ України та Національної гвардії України, не відповідають вимогам до співробітника правоохоронних органів, що регламентуються чинним Законом України "Про міліцію". З огляду на це їх не зараховують до підрозділів, у зв'язку з чим вказані особи позбавлені статусу учасника бойових дій (та відповідних пільг і виплат у разі поранення чи смерті), а також можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за несанкціоноване використання зброї.

Вказану проблему можна вирішити шляхом внесення зміни до Закону України "Про міліцію", яка передбачатиме створення окремого механізму прийняття на службу осіб до підрозділів, які діють в умовах режиму антитерористичної операції, особливого періоду, часткової та цільової мобілізації, надзвичайного та воєнного стану. З огляду на особливості підрозділів, механізм прийняття на службу повинна визначати Верховна Рада України шляхом ухвалення відповідної Постанови щодо кожного з цих підрозділів. З іншого боку, парламентський контроль зможе запобігти можливим зловживанням з боку окремих посадових осіб шляхом перевищення службових повноважень і здійснення незаконного впливу на суспільство.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Основним завданням ухвалення вказаного законопроекту є врегулювання процедури прийняття на службу до спеціальних військових підрозділів та підрозділів територіальної оборони Міністерства внутрішніх справ України осіб, що не відповідають вимогам до особового складу міліції і тому не можуть бути зараховані до підрозділів та отримати статус учасника бойових дій. Умови прийняття до вказаних підрозділів має визначати Верховна Рада України.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом передбачається доповнити статтю 17 Закону України "Про міліцію" частиною одинадцятою, згідно з якою умови прийняття на службу до міліції, що регулюються цією статтею, не поширюватимуться на умови прийняття на службу до спеціальних військових підрозділів та підрозділів територіальної оборони Міністерства внутрішніх справ, які діють в умовах режиму антитерористичної операції, особливого періоду, часткової та цільової мобілізації, надзвичайного та воєнного стану.

Умови прийняття на службу до цих підрозділів повинна визначати Верховна Рада України через ухвалення відповідних постанов.

4. Стан нормативно-правової бази у вказаній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у вказаній сфері правового регулювання є Конституція України, закони України "Про міліцію", "Про боротьбу з тероризмом", "Про військовий обов'язок і військову службу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Ухвалення проекту Закону України дасть належну оцінку державою діям військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників військових формувань, осіб рядового та начальницького складу правоохоронних органів, працівників підприємств, установ та організацій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції.

 

Народний депутат України 

Ю. М. Сиротюк

Опрос