Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнения в Земельный кодекс Украины (относительно упрощения передачи предназначенных для ведения личного крестьянского хозяйства земельных участков в собственность или пользование)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4329а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення доповнення до Земельного кодексу України (щодо спрощення передачі призначених для ведення особистого селянського господарства земельних ділянок у власність або користування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У даний час вирішення питання передачі призначених для ведення особистого селянського господарства земельних ділянок у власність або користування належить до повноважень обласних управлінь Державного агентства земельних ресурсів України. Це створює незручності для громадян, які приживають у віддалених від обласного центру районах, при оформленні земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Практика показує, що фактор віддаленості органу прийняття рішень з цього питання пов'язаний із корупційною діяльністю посадових осіб обласних управлінь Державного агентства земельних ресурсів України (затягування з прийняттям рішення, бюрократичні перепони, через які люди вимушені багаторазово долати великі відстані).

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект має на меті наблизити надання адміністративних послуг до громадян, зробивши можливим оформити документи на передачу власність або користування земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства, у кожній районній державній адміністрації.

Проектом встановлюється повноваження районних державних адміністрацій передавати земельні ділянки із земель державної власності у власність громадян для ведення особистого селянського господарства.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проект Закону України "Про внесення доповнення до Земельного кодексу України (щодо спрощення передачі призначених для ведення особистого селянського господарства земельних ділянок у власність або користування)" складається з двох пунктів.

Першим пунктом вноситься доповнення до п. 3 ст. 122 Земельного кодексу України.

Пункт другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері правого регулювання законопроекту на сьогодні регулюються Земельним кодексом України.

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення доповнення до Земельного кодексу України (щодо спрощення передачі призначених для ведення особистого селянського господарства земельних ділянок у власність або користування)" надасть можливість громадянам оформлювати земельні ділянки у власність або користування для ведення особистого селянського господарства за місцем проживання - у районних державних адміністраціях.

 

Народний депутат України 

В. В. Петьовка

Опрос