Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно регулирования вопроса порядка уплаты налогов с доходов физических лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4328а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо регулювання питання порядку сплати податків з доходів фізичних осіб

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність розроблення даного проекту Закону зумовлена потребою створення умов самодостатності бюджетів місцевого самоврядування в Україні. Відповідно до чинного законодавства, податок з доходів фізичних осіб перерозподіляється між місцевими бюджетами. Найменша частина зазначеного податку, а саме - 25 відсотків залишається у бюджетах місцевого самоврядування сіл, їх об'єднань, селищах та містах районного значення, 50 відсотків відраховується до бюджетів районного, а решта - 25 відсотків до бюджетів республіканського і обласного значень. У зв'язку з таким непропорційним, несправедливим розподілом податку виникає дисбаланс. Тобто, села, їх об'єднання, селища та міста районного значення, належним чином не розвиваються, здебільшого, відсутня необхідна інфраструктура, яка сприяє економічному добробуту регіонів та їх самодостатності. Безумовно, важливим залишається той факт, що держава повинна сприяти розвитку усіх територіальних одиниць без виключення, але у разі сприяння створенню, певною мірою, умов самодостатності бюджетів місцевого самоврядування, відповідні територіальні одиниці матимуть більше можливостей розвиватись, стануть більш привабливими для інвестицій та, як наслідок, держава отримуватиме більше надходжень до бюджету.

Таким чином, необхідно залишити 100 відсотків податків на доходи фізичних осіб в бюджетах сіл, їх об'єднаннях, селищах та містах районного значення. Також слід зазначити, що такий принцип розподілу податків діє у місті Києві.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Проект спрямований на відміну несправедливого перерозподілу податку на доходи фізичних осіб, шляхом залишення бюджетам місцевого самоврядування 100 відсотків податку на доходи фізичних осіб.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом запропоновано внести зміни до статей 65 та 66 Бюджетного кодексу України, якими встановити, що 100 відсотків податку на доходи фізичних осіб залишаються в бюджетах місцевого самоврядування сіл, їх об'єднаннях, селищах та містах районного значення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними законодавчими актами у зазначеній сфері відносин є Бюджетний кодекс України.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до чинних Законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

У разі прийняття даного проекту Закону буде стимульовано розвиток регіонів та створення умов до їх самодостатності. Зростатиме економічна привабливість територіальних одиниць та зростатиме добробут їх жителів. Збільшиться зацікавленість інвестування в населені пункти, результатом чого стане створення нових робочих місць, а як наслідок - збільшення надходжень до бюджету.

 

Народний депутат України 

В. М. Ничипоренко

Опрос