Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 90 Закона Украины "О выборах Президента Украины"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.02.2014 № 4328
Дата рассмотрения: 28.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 90 Закону України "Про вибори Президента України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Постановою Верховної Ради України від 22 лютого 2014 року N 757-VII "Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень та призначення позачергових виборів Президента України" на 25 травня 2014 року були призначені позачергові вибори Президента України. Відповідний виборчий процес розпочався 25 лютого 2014 року. Однак окремі виборчі процедури, передбачені Законом України "Про вибори Президента України", на сьогодні не можуть бути реалізовані, оскільки низка передбачених Законом строків не узгоджується між собою, інші процедури мали бути реалізовані ще до початку виборчого процесу.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 90 Закону України "Про вибори Президента України" розроблено з метою законодавчого забезпечення здійснення виборчих процедур з позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року у перші тижні виборчого процесу.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 90 Закону України "Про вибори Президента України" та передбачити, що окружні виборчі комісії мають утворюватися не пізніш як за сорок днів до дня виборів за поданнями кандидатів на пост Президента України, які вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за сорок п'ять днів до дня виборів.

Пропонується також встановити, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування мають відвести місця та обладнати стенди, дошки оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації не пізніш як за вісімдесят днів до дня виборів.

Пропонується також скоротити строки для встановлення розцінок вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації та їх оприлюднення в засобах масової інформації.

Такі зміни дозволять відповідним суб'єктам виконати передбачені законом вимоги в межах виборчого процесу.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України та закони України "Про вибори Президента України", "Про Центральну виборчу комісію".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону законодавчо забезпечить здійснення виборчих процедур з позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року у перші тижні виборчого процесу.

 

Народний депутат України 

Р. П. Князевич

Опрос