Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Указа Президента Украины "О частичной мобилизации"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.07.2014 № 4320а
Дата рассмотрения: 21.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до законопроекту про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію"

1. Обгрунтування необхідності прийняття Закону

Метою Закону є затвердження відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України та статті 10 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Указу Президента України від 21 липня 2014 року N 607 "Про часткову мобілізацію".

Необхідність прийняття рішення про часткову мобілізацію зумовлена поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності названим Указом.

Указом створюються додаткові умови для доукомплектування потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України військовозобов'язаними та резервістами відповідно до мобілізаційних планів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Цілями та завданнями законопроекту є затвердження відповідно до Конституції України Указу Президента України про часткову мобілізацію.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається затвердити Указ Президента України від 21 липня 2014 року N 607 "Про часткову мобілізацію". При цьому пропонується встановити, що Закон набере чинності з дня його опублікування.

4. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

Регулювання правовідносин у даній сфері здійснюється Конституцією України, Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про оборону України", "Про Регламент Верховної Ради України", "Про Раду національної безпеки і оборони України".

Прийняття цього Закону не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону потребуватиме збільшення бюджетних видатків на проведення заходів мобілізації в обсягах, що визначатимуться Кабінетом Міністрів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Наслідком прийняття цього Закону стане виконання конституційно визначеної процедури для набрання чинності Указом Президента України від 21 липня 2014 року N 607 "Про часткову мобілізацію".

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України

А. Парубій

Опрос