Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" относительно вручения Героям Украины ордена Свободы за совершение выдающегося геройского поступка

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.02.2014 № 4320
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" щодо вручення Героям України ордену Свободи за здійснення визначного геройського вчинку"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Чинним законодавством України передбачено, що за здійснення визначного геройського вчинку громадянам присвоюється звання Герой України і вручається орден "Золота Зірка". При цьому звання Герой України є вищим ступенем відзнаки в Україні.

Однак, медаль "Золота Зірка" є нагородою, що була впроваджена у СРСР 1939 року і вручалася Героям Радянського Союзу.

Таким чином, "Золота Зірка", як символ радянського тоталітаризму, є відзнакою держави, що більш як два десятиліття тому припинала своє існування, а, відтак, є пережитком радянського комуністичного минулого.

Незалежна Україна потребує власної відзнаки, якою нагороджуватимуться її Герої. Враховуючи прагнення і вікову боротьбу українського народу за незалежність та свободу, яка врешті окропилася кров'ю її Героїв, така відзнака має найменуватися "орден Свободи".

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є впровадження ордену Свободу як відзнаки, що вручатиметься Героям України за здійснення визначного геройського вчинку.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено запровадження ордену Свободи, що вручатиметься Героям України за здійснення визначного геройського вчинку. Орден "Золота Зірка" ліквідовується. У зв'язку із цим орден Свободи, як окрема державна нагорода, скасовується.

4. Правові аспекти

Ця сфера правовідносин регулюється Конституцією України, Законом України "Про державні нагороди України", указами Президента України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація законопроекту сприятиме підвищенню національної свідомості українців, реалізовуватиме виховну функцію права, а також сприятиме відходу держави від радянських тоталітарних символів.

 

Народний депутат України 

І. Васюник

Опрос