Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно приоритетного зачисления членов скаутских организаций Украины в учебные заведения Службы безопасности Украины, Министерства обороны Украины и Министерства внутренних дел Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2014 № 4315
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетного зарахування членів скаутських організацій України до навчальних закладів Служби безпеки України, Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На органи Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України покладено функції захисту народу України, національної безпеки, державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, прав та свобод громадян України.

Значення зазначених органів для життєздатності держави важко переоцінити. Саме тому для виконання вказаних функцій працівники силових органів зобов'язані отримувати патріотичне виховання та мати високу національну свідомість.

Скаутські організації України, серед яких найчисленнішими та найдієвішими є Всеукраїнська Молодіжна Організація України "Національна організація Скаутів України" та Пласт (Молодіжна організація "Пласт - Національна скаутська організація України"), виконують функцію патріотичного виховання молоді. Всеукраїнська Молодіжна Організація України "Національна організація Скаутів України" представляє Україну у Всесвітній організації скаутського руху. Пласт є найстаршою та найчисленнішою скаутською організацією з понад віковою історією та давніми славними традиціями.

Саме ці організації мають потенціал для забезпечення правоохоронних органів України справді патріотичними та національно свідомими працівниками.

Обов'язком держави є сприяння діяльності цих організацій, зокрема, шляхом заохочення їх членів до подальшого навчання в профільних навчальних закладах та служінню народові України.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є залучення патріотичних скаутських організацій України та їх членів до формування кадрів Служби безпеки України, Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено надання членам Всеукраїнської Молодіжної Організації України "Національна організація Скаутів України" та Молодіжної організації "Пласт - Національна скаутська організація України" права пріоритетного зарахування на навчання за конкурсом та на цільовий прийом до навчальних закладів Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, у тому числі за державним замовленням.

4. Правові аспекти

Ця сфера правовідносин регулюється Законами України "Про Службу безпеки України", "Про Збройні Сили України", "Про міліцію", "Про освіту", "Про вищу освіту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація законопроекту сприятиме підвищенню національної свідомості українців, зміцненню духу патріотизму та підготовку спеціалістів для Служби безпеки України, Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України за участю патріотичних скаутських організацій, що матиме наслідком підвищення рівня здатності зазначених структур до виконання їх функцій у національних інтересах України.

 

Народний депутат України

І. Васюник

Опрос