Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" относительно финансирования регионального развития

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2014 № 4310
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо фінансування регіонального розвитку

1. Обгрунтування необхідності прийняття акту

16 січня 2014 року при ухваленні Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" було порушено статтю 241 Бюджетного кодексу України щодо розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку, який було створено для фінансування проектів розвитку у регіонах, а в Бюджетному кодексі визначено, що 70 % коштів фонду має розподілятись між регіонами пропорційно кількості населення у регіонах, 30 % коштів фонду мають розподілятись додатково між регіонами, рівень валового регіонального продукту на особу у яких нижчий 75 % від загальноукраїнського показника. В ухваленому 16 січня законі у ручному режимі розподілено більше 1 мільярда гривень на окремі території і визначено, що решта коштів також будуть розподілені поза ідеологією Бюджетного кодексу також у ручному режимі, при усунені від процесу регіональних органів влади.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття проекту Закону України є приведення у відповідність до статті 241 Бюджетного кодексу України статті 21 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", надання можливостей регіональним органам влади - обласним радам та обласним адміністраціям визначати за встановленими процедурами інвестиційні та інші розвиткові проекти у регіонах, які фінансуватимуться за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до статті 21 України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" та затвердити розподіл коштів між регіонами у новій редакції додатку 11.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері регулювання діють Бюджетний кодекс України, Закон України "Про стимулювання розвитку регіонів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 51, ст. 548).

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших Законів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація зазначеного проекту Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного Закону сприятиме створенню системи середньострокового планування регіонального розвитку, надасть стимули для регіонів готувати практичні стратегії регіонального розвитку та сприятиме самостійності регіонів у планування власного розвитку.

Такі зміни відкривають можливості для отримання в подальшому бюджетної підтримки Європейського Союзу на регіональний розвиток.

 

Народні депутати України:

А. В. Павелко

Г. Г. Зубко

Опрос