Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" относительно права детей на пенсию по потере кормильца

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2014 № 4293
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо права дітей на пенсію по втраті годувальника)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає, зокрема, право на забезпечення їх у разі втрати годувальника.

Порядок виплати пенсії по втраті годувальника дітям, батьки яких померли або загинули, регулюється Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається дітям померлого годувальника за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу.

Таким чином, право дитини на пенсію по втраті годувальника залежить від наявності чи відсутності у померлого годувальника (батька чи матері) страхового стажу.

На даний час значна кількість громадян України, які мають неповнолітніх дітей, працює без оформлення трудових відносин, не має місця роботи або є трудовими мігрантами і, відповідно, не має страхового стажу. У разі смерті таких осіб їх діти не отримують від держави грошової допомоги у вигляді пенсії по втраті годувальника і залишаються без засобів до існування.

З тим щоб не залишати без державної підтримки дітей, батьки яких загинули у Києві та інших містах України під час трагічних подій січня - лютого 2014 року, ми пропонуємо внести відповідні зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до статей 36, 37 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими передбачити, що дитина має право на пенсію по втраті годувальника незалежно від того чи мав померлий годувальник дитини страховий стаж, а також встановити, що в таких випадках розмір пенсії залежить від мінімального розміру пенсії за віком, визначеного законом.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо права дітей на пенсію по втраті годувальника) пропонується призначати пенсію у зв'язку з втратою годувальника незалежно від наявності в померлого годувальника страхового стажу та від того, чи були вони на його утриманні.

Також пропонується призначити дітям померлого годувальника, який на день смерті не мав страхового стажу, пенсію у зв'язку з втратою годувальника у розмірі: на одну дитину - 50 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, визначеного законом; на двох та більше дітей - 100 відсотків мінімального розміру пенсії за віком, визначеного законом, що розподіляється між ними рівними частками.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Конституції України, Закону України "Про пенсійне забезпечення", Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

У разі прийняття даного проекту буде забезпечене конституційне право дитини на соціальний захист.

 

Народні депутати України:

Геращенко І. В.

Кондратюк О. К.

Розенко П. В.

Князевич Р. П.

Опрос