Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогов и сборов с операций с недвижимым и движимым имуществом физических лиц)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2014 № 4291-1
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо податків та зборів з операцій з нерухомим та рухомим майном фізичних осіб)

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

На сьогоднішній день для обчислення та сплати податку на доходи від операцій з нерухомим та рухомим майном громадяни спочатку повинні отримати звіт про оцінку майна. Це призводить до додаткових витрат населення.

Крім того, має місце ситуація, коли при рівних доходах населення в різних населених пунктах за проведення оцінки житель одного регіону України сплачує за надану послугу оцінки в кілька разів дорожче, ніж житель, іншого (подібного) регіону країни за аналогічну послугу.

Разом з тим, питання визначення доходу для обчислення та сплати податків і зборів є державним і має вирішуватися на рівні держави, без залучення комерційних суб'єктів для визначення доходу громадян з метою обчислення податків та зборів.

Зазначені фактори зумовлюють необхідність прийняття законопроекту. Прийняття законопроекту дозволить зменшити податкове навантаження на громадян та уникнути зайвих витрат при здійсненні громадянами операцій з нерухомим та рухомим майном.

2. Цілі та завдання прийняття проекту закону

Метою даного законопроекту є зменшення витрат населення, запровадження єдиного підходу до обчислення та нарахування податків та зборів щодо операцій з об'єктами рухомого та нерухомого майна фізичних осіб.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту закону

Законопроектом пропонується впровадити єдиний підхід до обчислення та нарахування податків та зборів щодо операцій з об'єктами рухомого та нерухомого майна - без визначення оціночної вартості такого майна. Так, базу оподаткування для нерухомого майна пропонується обчислювати від загальної площі об'єкта нерухомості, а дохід від операцій з транспортними засобами - виходячи з їх середньоринкової вартості, яка на сьогоднішній день вже визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку.

Крім того, законопроектом пропонується запровадити фіксований розмір державного мита за нотаріальне посвідчення угод з відчуження нерухомого майна та звільнити від сплати державного мита за такі угоди громадян, що проживають у сільській або селищній місцевості.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у даній сфері регулюють: Податковий кодекс України, Декрет Кабінету Міністрів України "Про державне мито", інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту закону

Прийняття зазначеного законопроекту дасть змогу зменшити витрати населення та запровадити єдиний підхід до обчислення та нарахування податків та зборів щодо операцій з об'єктами рухомого та нерухомого майна.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос