Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 12 Закона Украины "Об административных услугах" (относительно возможности изменения времени приема субъектов обращений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.07.2014 № 4285а
Дата рассмотрения: 14.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" (щодо можливості зміни часу прийому суб'єктів звернень)"

1.Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Прийняття Закону України "Про адміністративні послуги" в 2012 році суттєво поліпшило обслуговуванні фізичних та юридичних осіб органами державної влади та місцевого самоврядування.

Сьогодні центри надання адміністративних послуг працюють по всій території України.

Відповідно до частини одинадцятої статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" час прийому суб'єктів звернень у центрі надання адміністративних послуг становить не менше шести днів на тиждень та семи годин на день і є загальним (єдиним) для всіх адміністративних послуг, які надаються через центр надання адміністративних послуг. Прийом суб'єктів звернень здійснюється без перерви на обід. Центр надання адміністративних послуг не менше двох днів на тиждень здійснює прийом суб'єктів звернень до двадцятої години.

Проте у деяких адміністративно-територіальних одиницях у такій великій кількості часу роботи центру надання адміністративних послуг взагалі немає потреби через невелику кількість населення і низьке завантаження. При цьому за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, час прийому суб'єктів звернень може бути лише розширено (абзац другий частини одинадцятої статті 12 Закону).

2. Ціль й завдання законопроекту.

Законопроект направлений на створення законодавчих умов для прийняття у разі необхідності органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, рішення про зміну кількості часу прийому суб'єктів звернень (крім кількості днів прийому), що не передбачено діючим Законом України "Про адміністративні послуги".

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом передбачається внесення змін до абзацу другого частини одинадцятої статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги", якими пропонується дозволити прийняття у разі необхідності органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, рішення про зміну кількості часу прийому суб'єктів звернень (крім кількості днів прийому), що не передбачено діючим Законом України "Про адміністративні послуги".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавство у сфері надання адміністративних послуг складається з Конституції України, Закону України "Про адміністративні послуги" та інших законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері надання адміністративних послуг.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги" (щодо можливості зміни часу прийому суб'єктів звернень)" не потребуватиме додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту закону дозволить органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, у разі необхідності приймати рішення про зміну кількості часу прийому суб'єктів звернень (крім кількості днів прийому). Вказане нововведення дасть можливість адаптувати графік прийому центрів адміністративних послуг до особливостей окремих адміністративно- територіальних одиниць, зменшити розмір видатків на їх утримання шляхом зменшення кількості часу прийому суб'єктів звернень, а відповідно і кількості робото-годин працівників центрів адміністративних послуг, та інших витрат на функціонування цих центрів.

 

Народний депутат України 

Ю. Б. Дерев'янко

Опрос