Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно создания условий реализации права на труд)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.07.2014 № 4282а
Дата рассмотрения: 14.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо створення умов реалізації права на працю)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Відповідно до статті 3 Конституції України утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Конституція гарантує право на освіту та працю. Ці права є взаємопов'язаними, оскільки особа спочатку здобуває освіту, а вже потім працює за обраною спеціальністю. Для процвітання держави стратегічно важливо дати молоді можливість реалізовуватись саме на теренах України.

Даний законопроект поданий для реалізації Конституційного положення, що держава створює умови для здійснення громадянами права на працю.

Положення даного законопроекту буде сприяти працевлаштуванню молоді та заохоченню роботодавців приймати на роботу осіб, які після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнення із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби вперше приймаються на роботу, а також громадян, які виїхали з території проведення антитерористичної операції.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту має на меті заохочувати роботодавців приймати на перше робоче місце молодь. Також законопроект спрямований на сприяння працевлаштуванню осіб, які змушені були виїхати з території на якій проводиться антитерористична операція.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону передбачено зменшення єдиного внеску для роботодавців, які приймають на роботу:

1) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

2) громадян, які виїхали з території проведення антитерористичної операції.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Ключовими нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є Конституція України та Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

У разі прийняття законопроекту реалізація його положень не матиме впливу на державний чи місцевий бюджети.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту буде сприяти заохоченню роботодавців для працевлаштування молоді та громадян, які виїхали з території проведення антитерористичної операції. Працевлаштування молодих спеціалістів на перше робоче місце - це стратегічна перспектива країни до розвитку та процвітання. Крім того будуть захищатися права громадян, які були змушені покинути свої домівки та втратили робочі місця. Заохочення роботодавців до надання робочих місць саме громадянам, які виїхали з території проведення антитерористичної операції - це запорука відновленню нормальної життєдіяльності в країні та її відродження.

 

Народний депутат України 

Д. Ю. Шпенов

Опрос