Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения наследства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.02.2014 № 4281
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону розроблено з метою звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб при оформленні спадщини не лише спадкоємців першої черги споріднення, а й другої черги споріднення. При цьому оцінка успадкованого майна для таких спадкоємців не повинна здійснюватися.

На сьогодні нульова ставка по сплаті податку за оформлення спадщини розповсюджується тільки на першу чергу споріднення, проте рідні брати та сестри, баба та дід, як з боку батька, так і з боку матері, та онуки сплачують 5 % податку за оформлення спадщини. Найбільш гострою ця проблема є при оформленні спадщини у сільській місцевості, де сплата податку за отримання майна у спадщину та плата за проведення оцінки майна становить у рази більше, ніж реальна вартість такого майна.

Тому, законопроектом пропонується звільнити від сплати податку на доходи фізичних осіб при оформленні спадщини для спадкоємців першої та другої черги споріднення.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою спрощення оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, зокрема тих, що відносяться до другого ступеня споріднення з спадкодавцем.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується скасувати оподаткування та здійснення грошової оцінки об'єктів спадщини, одержаних першою та другою чергою споріднення з спадкодавцем.

4. Правові аспекти

Дана сфера правовідносин регулюється Податковим кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін дозволить покращити соціально-економічну ситуацію в країні, а особливо в сільській місцевості, оскільки завдяки його прийняттю буде знижений тягар по сплаті податку та інших обов'язкових платежів при оформленні спадщини спадкоємцями не тільки першого, а й другого ступеня споріднення.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос