Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О безопасности и гигиене кормов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 28.07.2014 № 4280а-1
Дата рассмотрения: 28.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту закону України "Про безпечність та гігієну кормів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття

Проект Закону України "Про безпечність та гігієну кормів" розроблено з метою гармонізації законодавства України до європейських вимог в цій сфері. Законопроект гармонізований із: Регламентом (ЄС) N 178/2002 в частині вимог, які встановлюються до безпечності кормів та обов'язків операторів ринку щодо гарантування безпечності корму, який виробляється або знаходиться в обігу; Регламентом (ЄС) N 183/2005 щодо гігієни кормів, принципів простежуваності та застосування системи, заснованій на принципах HACCP для забезпечення безпечності корму на усіх ланках кормового ланцюга; Регламенту (ЄС) N 767/2009.

Розроблення законопроекту обумовлено у тому числі й тим, що питання виробництва, експорту, імпорту, використання, пакування, маркування, транспортування, зберігання та введення в обіг кормів, кормових добавок та преміксів в Україні законодавчо не врегульовано, що створює великі ризики для здоров'я людини під час споживання харчових продуктів тваринного походження.

2. Мета і шляхи її досягнення

Завданнями проекту Закону України "Про безпечність та гігієну кормів" є приведення у відповідність термінології з метою забезпечення гармонізації із законодавством ЄС, встановлення чітких положень щодо видів правопорушень та міри покарань, створення єдиного контролюючого органу, скасування дозвільних процедур та реєстрації, яких не існує в ЄС, встановлення вимог до процедур державного контролю кормів, встановлення механізму саморегуляції операторами ринку на основі загальних вимог законодавства щодо гігієни кормів.

Реалізація запропонованих законопроектом норм забезпечить зменшення корупційної складової під час виробництва та обігу кормів, захист кінцевих користувачів від недобросовісної виробничої політики.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроект визначає правові та організаційні засади виробництва та обігу кормів, регулює відносини між органами виконавчої влади та операторами ринку кормів, зокрема:

- повноваження органів державної влади та їх посадових осіб;

- основні засади здійснення державного контролю кормів;

- права та обов'язки операторів ринку;

- порядок реєстрації, припинення, поновлення, скасування дії державної реєстрації потужностей;

- вимоги до виробництва та обігу кормів, потужностей, що виробляють корми для їх ввезення (пересилання) на митну територію України;

- відповідальність за порушення законодавства про корми та ін.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дасть можливість створити умови для розвитку ринку кормів в Україні, що, зокрема сприятиме зростанню обсягів виробництва якісних кормів, а також надасть можливість зменшити фінансове та адміністративне навантаження на операторів ринку. Крім того, прийняття проекту підвищить рівень захисту здоров'я тварин.

 

Народні депутати України

К. М. Ляпіна

О. Б. Мирний

І. А. Горіна

Опрос