Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О кормах

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 14.07.2014 № 4280а
Дата рассмотрения: 11.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про корми"

1. Обґрунтування необхідності прийняття

Проект Закону України "Про корми" (далі - законопроект) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 03.03.2014 N 5367/1/1-14.

Даний законопроект був внесений Урядом 20.06.2013 р. до Верховної Ради України (реєстраційний номер 2368а), але відкликаний з Верховної Ради відповідно до статті 105 Регламенту Верховної Ради України та § 121 Регламенту Кабінету Міністрів України, згідно з вимогами глави 2 розділу 6 Регламенту Кабінету Міністрів України.

Розроблення законопроекту обумовлено тим, що питання виробництва, експорту, імпорту, використання, пакування, маркування, транспортування, зберігання та введення в обіг кормів, кормових добавок та преміксів, основи забезпечення їх якості та безпеки в Україні законодавчо не врегульовано. Виробники та споживачі цієї продукції не захищені законодавством від неякісної і небезпечної як сировини, так і продукції.

Прийняття законопроекту продиктовано необхідністю гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу у частині порядку забезпечення безпечності та гігієни кормів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття даного законопроекту є:

стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції;

збереження і підвищення продуктивності тварин;

отримання якісної та безпечної продукції тваринництва;

забезпечення виробництва якісних та безпечних для здоров'я тварин кормів;

захист кормів, кормових добавок і преміксів від фальсифікації.

Завданням законопроекту є встановлення законодавчо врегульованих відносин між суб'єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність на ринку кормів, кормових добавок та преміксів, чітка регламентація прав та обов'язків, а також відповідальності за якість і безпечність продукції.

3. Правові аспекти

Зазначена сфера відносин регулюється Законами України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про ветеринарну медицину".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено з Мінекономрозвитку, Мінфіном, Держпідприємництвом без зауважень та Мін'юстом із зауваженнями, які враховано частково.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У законопроекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Даний законопроект не передбачає встановлення правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери і не потребує узгодження позицій із уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Законопроект є регуляторним актом, який справлятиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави, а також відповідає принципам державної регуляторної політики.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту дасть можливість поліпшити фінансово-економічний стан сільськогосподарських товаровиробників, збільшити обсяги виробництва та рівень споживання продукції тваринництва на одну особу, підвищити доходи сільського населення та в деякій мірі стабілізувати соціально-економічний добробут на селі.

 

Міністр аграрної політики та продовольства України 

І. О. Швайка

Опрос