Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно перераспределения расходов Национального агентства Украины по вопросам государственной службы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.02.2014 № 4268
Дата рассмотрения: 25.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо перерозподілу видатків Національного агентства України з питань державної служби)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Національному агентству України з питань державної служби відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" зменшено обсяги видатків споживання за бюджетною програмою КПКВК 6121010 "Керівництво та функціональне управління у сфері державної служби" на 2014 рік порівняно з 2013 роком. Таким чином існує необхідність перерозподілу видатків загального фонду в межах граничного обсягу річних бюджетних призначень Нацдержслужбі України.

За бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Підготовка державних службовців V - VII категорій, підвищення кваліфікації державних службовців I - IV категорій, працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування, підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та світової інтеграції, організація підготовки та виконання тренінгових програм і заходів з розвитку вищого корпусу державної служби" у 2013 році утворилась економія коштів за рахунок зменшення видатків за напрямом використання коштів "Організація відбору кандидатів та підвищення рівня професійної компетентності осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву "Нова еліта нації".

У відборі державних службовців до Президентського кадрового резерву "Нова еліта нації" задіяний центральний апарат Нацдержслужби України та територіальні управління Головного управління державної служби України, фінансування яких здійснюється за бюджетною програмою КПКВК 6121010. Таким чином при підготовці розрахунків щодо поточних видатків загального фонду на 2014 рік планувалось збільшення видатків за бюджетною програмою КПКВК 6121010 та зменшення видатків за бюджетною програмою КПКВК 6121020.

Проаналізувавши обсяги виділених коштів на 2014 рік Нацдержслужба України пропонує зменшити обсяги фінансування за бюджетною програмою КПКВК 6121020 та збільшити обсяги фінансування за бюджетною програмою КПКВК 6121010 на суму 2746,4 тис. грн. для забезпечення функціонування центрального апарату Національного агентства України з питань державної служби та територіальних органів.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" Національному агентству України з питань державної служби:

1) не передбачені видатки на виконання судових рішень про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ.

Сума коштів, необхідних для виконання судових рішень, складає 400,0 тис. грн. Відповідно до вимог частини другої статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державної казначейської служби України у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках установ, організацій). Середньомісячний фонд оплати праці центрального апарату Нацдержслужби України становить 650,0 тис. грн.

Стягнення коштів з головного розпорядника призведе до недоплати обов'язкових соціальних виплат та порушення бюджетного законодавства;

2) не в повному обсязі передбачені видатки на належне утримання об'єктів державного майна Нацдержслужби України та територіальних органів.

Сума коштів, необхідних для придбання предметів, матеріалів, обладнання, складає 746,4 тис. грн., для оплати послуг, пов'язаних з утриманням майна, - 1600,0 тис. грн.

Слід зазначити, що територіальні органи є орендарями нерухомого майна та не забезпечені коштами на відшкодування експлуатаційних послуг.

Для забезпечення виконання покладених завдань та функцій Національному агентству України з питань державної служби необхідні додаткові кошти для оплати вищезазначених потреб.

2. Мета і шляхи досягнення

Проект Закону України розроблено з метою забезпечення функціонування центрального апарату Нацдержслужби України та територіальних управлінь, а саме:

- збільшення обсягу видатків за бюджетною програмою КПКВК 6121010 "Керівництво та функціональне управління у сфері державної служби" для виконання судових рішень про стягнення коштів з боржника за КЕКВ 2800 "Інші видатки", за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання і інвентар" та за КЕКВ 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" для своєчасної і повної оплати за надані послуги;

- зменшення обсягу видатків за бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Підготовка державних службовців V - VII категорій, підвищення кваліфікації державних службовців I - IV категорій, працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування, підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та світової інтеграції, організація підготовки та виконання тренінгових програм і заходів з розвитку вищого корпусу державної служби".

3. Стан нормативно-правової бази

Нормативно-правові акти, що регулюють зазначені відносини: Бюджетний кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік".

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету, а буде здійснена за рахунок перерозподілу загального обсягу видатків Національному агентству України з питань державної служби шляхом збільшення обсягу видатків за бюджетною програмою КПКВК 6121010 "Керівництво та функціональне управління у сфері державної служби" для виконання судових рішень про стягнення коштів з боржника за КЕКВ 2800 "Інші видатки" в сумі 400 тис. грн. і для оплати за товари та послуги за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання і інвентар" в сумі 746,4 тис. грн., за КЕКВ 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" в сумі 1600,0 тис. грн. та зменшення обсягу видатків за бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Підготовка державних службовців V - VII категорій, підвищення кваліфікації державних службовців I - IV категорій, працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування, підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та світової інтеграції, організація підготовки та виконання тренінгових програм і заходів з розвитку вищого корпусу державної служби".

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

З метою недопущення утворення кредиторської заборгованості та для забезпечення функціонування центрального апарату Нацдержслужби України та територіальних органів ці питання потребують негайного вирішення.

Прийняття зазначеного законопроекту запобігає утворенню кредиторської заборгованості бюджетних установ, підпорядкованих Національному агентству України з питань державної служби, зокрема, територіальних управлінь Головного управління державної служби України.

 

Народний депутат України

А. Ф. Шипко

Опрос