Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об осуществлении государственных закупок" относительно особенностей организации процесса питания детей, пострадавших от Чернобыльской катастрофы, в учебных заведениях, расположенных на территориях радиоактивного загрязнения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.07.2014 № 4264а
Дата рассмотрения: 08.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо особливостей організації процесу харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

В період з 3 березня 2014 року по початок травня 2014 року в 12 областях України було призупинено безоплатне харчування 233 тисяч дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, що розташовані на територіях радіоактивного забруднення.

Згідно повідомлення Міністерства соціальної політики України, це відбулося через те, що Тендерним комітетом Мінсоцполітики було відмінено торги відповідно до пункту 2 статті 30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" та у зв'язку зі зверненнями учасників торгів щодо порушень законодавства при проведенні тендеру. Крім того, за попередніми результатами торгів було виявлено значне зростання вартості таких послуг, що були запропоновані учасниками торгів у порівняні з минулим роком. В умовах обмежених обсягів бюджетного фінансування це не дозволило б забезпечити потерпілих від аварії на ЧАЕС дітей протягом року необхідним харчуванням.

Дітям, які не забезпечені гарячим харчуванням в навчальних закладах, здійснено виплату щомісячної грошової допомоги у розмірах, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.97 N 155 "Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи": у віці від 6 до 10 років - 180 грн., від 11 до 14 років - 185 грн., від 15 до 18 років - 190 грн. на місяць, пропорційно навчальним дням.

В різних навчальних закладах проблему вирішували по-різному. В одних батьки повністю відмовилися від гарячого харчування, обравши компенсацію, в інших - було здійснено організацію гарячого харчування за рахунок батьків, з подальшою компенсацією. Скрізь ситуація, що склалася, викликала значне обурення і занепокоєння громадян.

І хоча на сьогоднішній день гаряче харчування відновлене, батьки учнів, педагогічні колективи, органи місцевого самоврядування і державної влади на місцях вкрай стурбовані можливим повторенням ситуації в умовах політичної і економічної нестабільності. Крім того, представники місцевого самоврядування вказують на необхідність більш оперативного реагування на коливання цін при закупівлях та забезпечення більш якісного харчування за рахунок місцевих дешевих і якісних продуктів.

2. Цілі і завдання прийняття проекту Закону

Законопроект розроблено з метою унеможливлення повторення ситуації із призупиненням гарячого харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, що розташовані на територіях радіоактивного забруднення, а також для більш оперативного реагування на коливання цін при закупівлях та забезпечення більш якісного харчування за рахунок місцевих дешевих і якісних продуктів.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом Закону пропонується доповнити новим абзацом частину третю статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", якою передбачити, що дія Закону України "Про здійснення державних закупівель" не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є закупівля товарів, робіт і послуг на організацію харчування дітей у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення. У такому випадку продукти харчування закуповуються за цінами, що не перевищують середньозважені ціни на ці продукти в регіоні, щодо яких інформація отримана в результаті статистичного спостереження Державною службою статистики України. Методика розрахунку середньозваженої ціни на продукти встановлюється Державною службою статистики України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази в даній сфері становлять Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закони України "Про здійснення державних закупівель", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну статистику".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребуватиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття зазначеного проекту Закону дозволить забезпечити дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення безперебійним гарячим, якісним і дешевшим харчуванням та зняти соціальну напругу. Норми законопроекту підтримуються органами державної влади і місцевого самоврядування Тальнівського, Корсунь-Шевченківського, Канівського, Лисянського, Катеринопільского, Шполянського районів Черкаської області.

 

Народний депутат України 

Г. Б. Бобов

Опрос