Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 36 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно назначения пенсии в связи с потерей кормильца членам семей погибшего)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.07.2014 № 4260а
Дата рассмотрения: 07.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України підготовлено з метою врегулювання порядку призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей загиблих (померлих) осіб у зв'язку із виконанням державних чи громадських обов'язків, з виконанням дій по рятуванню життя інших осіб, охороні державної, комунальної та приватної власності, охороні громадського порядку, участю в масових акціях громадського протесту.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою та завданням законопроекту є врегулювання питання призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей загиблих (померлих) осіб у зв'язку із виконанням державних чи громадських обов'язків, з виконанням дій по рятуванню життя інших осіб, охороні державної, комунальної та приватної власності, охороні громадського порядку, участю в масових акціях громадського протесту, незалежно від тривалості страхового стажу загиблого (померлого) годувальника.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Відповідно до статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності.

В той же час, серед осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., багато тих, які не мали страхового стажу, необхідного для призначення їх родинам пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Для врегулювання питання призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей загиблих (померлих) осіб у зв'язку із виконанням державних чи громадських обов'язків, з виконанням дій по рятуванню життя інших осіб, охороні державної, комунальної та приватної власності, охороні громадського порядку, участю в масових акціях громадського протесту, пропонується внести зміни до статті 36 Закону, встановивши, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника для визначеної категорії призначається незалежно від тривалості страхового стажу.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основним нормативно-правовим актом, що діє у даній сфері правового регулювання є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Орієнтовна сума коштів на реалізацію законопроекту складає 1,8 млн. грн. Реалізація проекту акта буде здійснена за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Пенсійного фонду.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту дозволить врегулювати порядок призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей загиблих (померлих) осіб у зв'язку із виконанням державних чи громадських обов'язків, з виконанням дій по рятуванню життя інших осіб, охороні державної, комунальної та приватної власності, охороні громадського порядку, участю в масових акціях громадського протесту незалежно від тривалості страхового стажу.

 

Народні депутати України

А. В. Сенченко
Л. Л. Котеляк

Опрос