Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по обеспечению предупредительного задержания лиц, принимающих участие в террористической деятельности

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.07.2014 № 4247а
Дата рассмотрения: 03.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про заходи щодо забезпечення запобіжного затримання осіб, що беруть участь у терористичній діяльності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Сьогодні, коли на Сході України, в Донецькій та Луганській областях, продовжуються бойові дії, гинуть мирні громадяни та наші військові, а терористи вдаються до більш масштабних військових, терористичних акцій, виникає необхідність прийняття рішучих заходів щодо стабілізації ситуації в цих регіонах та в країні в цілому, відновлення конституційного ладу та правопорядку, забезпечення миру та спокою.

На сьогодні через державний кордон продовжують надходити найманці, зброя та військова техніка. Терористи у Донецькій та Луганській областях продовжують тероризувати все населення, вчиняють терористичні акти, знущаються над простими мешканцями регіону, захоплюють особливо важливі об'єкти держави, вчиняють інші безчинства.

Ескалація цього збройного конфлікту вимагає негайного адекватного реагування з боку парламенту, президента і уряду України. Кожна хвилина зволікання призводить до людських втрат, адже мирні громадяни виступають для терористів в ролі "живих щитів".

Зараз терористи взяли за звичку вести вогонь з вікон звичайних житлових будинків, вони масово встановлюють на дахах зенітні установки та розрахунки з ПЗРК, переміщуються поряд з автомобілями мирних громадян, розуміючи, що ніхто з силовиків не буде вести вогонь по прикритій "живим щитом" цілі, не говорячи вже про те, що у багатьох вояків там проживають родичі.

У зв'язку з тим, що терористична діяльність не території Донецької та Луганської областей набуває все більш організованого і жорсткого характеру, та з метою посилення забезпечення захисту громадян, інтересів суспільства і держави від злочинних посягань у складі терористичних груп розроблений проект Закону України "Про заходи щодо забезпечення запобіжного затримання осіб, що беруть участь у терористичній діяльності".

Цей Закон передбачає тимчасове запровадження запобіжного затримання осіб (терміном до 30 діб), які беруть участь у діяльності терористичних груп на території Донецької або Луганської областей.

Також цей Закон матиме превентивне значення для інших регіонів, у яких може виникнути аналогічна ситуація.

2. Мета та завдання проекту

Проект Закону має на меті посилити захист громадян, інтересів суспільства і держави від терористичних посягань шляхом запровадження інституту запобіжного затримання осіб, що беруть учать у терористичній діяльності на території Донецької або Луганської областей.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Проектом Закону пропонується визначити:

- зміст запобіжного затримання особи (стаття 1);

- порядок запобіжного затримання особи (стаття 2);

- права затриманого (стаття 3);

- порядок оскарження запобіжного затримання (стаття 4);

- строки запобіжного затримання (стаття 5);

- виконання постанови про запобіжне затримання (стаття 6);

- заходи піклування про осіб, які перебувають на утриманні затриманої особи (стаття 7);

- заходи щодо охорони майна затриманого (стаття 8);

- повідомлення про запобіжне затримання (стаття 9);

- право на відшкодування шкоди (стаття 10);

- процесуальні дії, які проводяться після запобіжного затримання особи (стаття 11).

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Закони України "Про боротьбу з тероризмом", "Про міліцію", "Про Службу безпеки України"

Проект Закону не потребує внесення змін до інших законів та нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту

Прийняття даного проекту Закону сприятиме захисту конституційних прав та свобод громадян, суспільства та держави від злочинних посягань терористичної спрямованості, які вчинюються на території Донецької або Луганської областей терористичним групами, під час проведення антитерористичної операції.

 

Народні депутати України 

А. А. Кожем'якін
М. П. Паламарчук

Опрос