Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О борьбе с терроризмом" (относительно повышения единовременной помощи лицам, ставшим инвалидами или получившим ранение вследствие участия в антитеррористической операции, а также членам их семей в случае гибели кормильца во время антитеррористической операции)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.07.2014 № 4240а
Дата рассмотрения: 03.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (щодо підвищення одноразової допомоги особам, які стали інвалідами або отримали поранення внаслідок участі у антитерористичній операції, а також членам їхніх сімей у разі загибелі годувальника під час антитерористичної операції)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність внесення змін до ст. 21 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" зумовлені необхідністю підвищення одноразової допомоги особам, які стали інвалідами або отримали поранення внаслідок участі у антитерористичній операції, а також членам їхніх сімей у разі загибелі годувальника під час антитерористичної операції, а також приведення у відповідність одноразової допомоги до ст. 16-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", де передбачено, що розмір одноразової грошової допомоги складає 500-кратний прожитковий мінімум, який встановлений законом для працездатних осіб у разі загибелі, смерті військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста; 250-кратний прожитковий мінімум, встановлений законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності І групи, 200-кратний прожитковий мінімум, встановлений законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи, 150-кратний прожитковий мінімум, встановлений законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи, а розмір одноразової грошової допомоги не може бути меншим за 70-кратний прожитковий мінімум, встановлений законом для працездатних осіб.

У ст. 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" визначено, що на сучасному етапі основними реальними та потенційними загрозами національній безпеці України, стабільності у суспільстві у воєнній сфері та сфері безпеки державного кордону України, зокрема, є незадовільний рівень соціального захисту військовослужбовців, громадян, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей.

Отже, з метою забезпечення національної безпеки України, керуючись принципами соціальної справедливості та гуманності пропонується підвищити одноразову допомогу особам, які стали інвалідами або отримали поранення внаслідок участі у антитерористичній операції, а також членам їхніх сімей у разі загибелі годувальника під час антитерористичної операції

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект має за мету підвищити одноразову допомогу особам, які стали інвалідами або отримали поранення внаслідок участі у антитерористичній операції, а також членам їхніх сімей у разі загибелі годувальника під час антитерористичної операції. Завданнями законопроекту є посилення соціальної захищеності учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У зазначеному законопроекті пропонується підвищити одноразову допомогу особам, які стали інвалідами або отримали поранення внаслідок участі у антитерористичній операції, а також членам їхніх сімей у разі загибелі годувальника під час антитерористичної операції відповідно до Закону України "Про боротьбу з тероризмом". Законопроектом пропонується підвищити одноразову допомогу особам, які брали участь у боротьбі з тероризмом, загинули під час проведення антитерористичної операції, членам її сім'ї та особам, що перебували на її утриманні, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України одноразова допомога в розмірі п'ятисот прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У разі, коли особа, яка брала участь у боротьбі з тероризмом, стала інвалідом внаслідок каліцтва, одержаного під час проведення антитерористичної операції, цій особі за рахунок коштів Державного бюджету України виплачується одноразова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності І групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи і призначається пенсія відповідно до законодавства України.

У разі, коли особа, яка брала участь у боротьбі з тероризмом, під час проведення антитерористичної операції зазнала поранення, яке не потягло за собою настання інвалідності, цій особі виплачується одноразова допомога в розмірі сімдесяти прожиткових мінімумів.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про боротьбу з тероризмом", Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Законом України "Про основи національної безпеки України" тощо.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України на 2015 р. у розмірі 100 мільйонів гривень.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє забезпеченню національної безпеки України, підвищенню престижу військової служби, утвердження принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос