Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц" (относительно повышения минимального размера пенсии за выслугу лет для военнослужащих)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.07.2014 № 4239а
Дата рассмотрения: 03.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (щодо підвищення мінімального розміру пенсії за вислугу років для військовослужбовців)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Змінами до ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пропонується передбачити, що мінімальний розмір пенсії за вислугу років, що призначається відповідно до цього Закону, встановлюється у розмірі двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Необхідність внесення зазначених змін зумовлені низьким соціальним забезпеченням військовослужбовців, а також великою різницею між мінімальною та максимальною пенсією за вислугу років для військовослужбовців. постановою Кабінету Міністрів "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 23 квітня 2012 р. N 355, де передбачено поступове підвищення пенсій, зокрема, з 1 січня 2013 р. до 35 %. Проте розмір такого підвищення недостатній для забезпечення належного рівня пенсійного забезпечення за вислугу років для військовослужбовців.

У ст. 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" визначено, що на сучасному етапі основними реальними та потенційними загрозами національній безпеці України, стабільності у суспільстві у воєнній сфері та сфері безпеки державного кордону України, зокрема, є незадовільний рівень соціального захисту військовослужбовців, громадян, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей.

Отже, з метою забезпечення національної безпеки України, керуючись принципами соціальної справедливості та гуманності при призначенні пенсій за вислугу років для військовослужбовців, пропонується підвищити мінімальний розмір пенсії за вислугу років до двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

2. Мета і завдання законопроекту

Законопроект має за мету підвищити мінімальний розмір пенсійного забезпечення за вислугу років військовослужбовців. Завданнями законопроекту є посилення соціальної захищеності військовослужбовців, які отримують пенсію за вислугу років і потребують захисту та піклування з боку держави, на вівтар якої військовослужбовці поклали своє життя і здоров'я, а також утвердження соціальної справедливості.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

У зазначеному законопроекті пропонується підвищити мінімальну пенсію за вислугу років для військовослужбовців з одного до двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Правовідносини, які пропонується врегулювати цим законопроектом, на сьогодні регулюються Конституцією України, Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" тощо.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України на 2015 р. та в подальшому. У разі внесення запропонованих змін до статті 14 Закону додаткова потреба в коштах на місяць становитиме 30 млн. грн.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття.

Прийняття зазначеного законопроекту сприяє забезпеченню національної безпеки України, підвищенню престижу військової служби, утвердження принципів соціальної справедливості та гуманності.

 

Народний депутат України

С. Г. Міщенко

Опрос