Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно освобождения от налогообложения акцизным налогом операций по переоборудованию транспортных средств)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.02.2014 № 4238
Дата рассмотрения: 24.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання транспортних засобів)

1. Обгрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Стаття 42 Конституції України забезпечує кожному право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності.

Згідно положень статті 3 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" метою державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні зокрема визначено: створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва; забезпечення розвитку суб'єктів малого і середнього підприємництва з метою формування конкурентного середовища та підвищення рівня їх конкурентоспроможності; стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб'єктів малого і середнього підприємництва; сприяння провадженню суб'єктами малого і середнього підприємництва діяльності щодо просування вироблених ними товарів (робіт, послуг), результатів інтелектуальної діяльності на внутрішній і зовнішній ринки; забезпечення зайнятості населення шляхом підтримки підприємницької ініціативи громадян.

Проте 19 грудня 2013 року Верховною Радою України було прийнято Закон N 713-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків", яким зокрема всупереч вищенаведеним основоположним законодавчим нормам та принципам здійснення державної політики у сфері підприємництва, розширено перелік об'єктів оподаткування податком на акциз за рахунок операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль. Вказаний Закон набув чинності з 01 січня 2014 року, унеможлививши здійснення господарської діяльності значної кількості суб'єктів малого підприємництва в Україні, створивши загрозу економічному розвитку окремих регіонів та призвівши до вкрай негативних соціально-економічних наслідків.

Так, на сьогоднішній день в Україні, зокрема в Житомирській області, сформувалась величезна мережа дрібних підприємців, які здійснюють господарську діяльність стосовно переобладнання ввезених на митну територію України транспортних засобів, автомобілів-фургонів, призначених для перевезення вантажів, у автомобілі призначені для пасажирських перевезень.

В зв'язку із обкладанням акцизним податком операцій щодо переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль, тому вказані операції втратили свою економічну доцільність та не користуються попитом.

Отже, внаслідок існуючого законодавчого регулювання тисячі людей стали перед загрозою втрати власного бізнесу та поповнення лав безробітних. Вказане вочевидь негативно відзначиться на балансі доходів та видатків державного бюджету України.

Більше того, оскільки внаслідок зменшення попиту відбулося різке зменшення імпорту автомобілів-фургонів, призначених для перевезення вантажів на територію України, державний бюджет уже зараз недоотримує значні доходи у виді податку на додану вартість.

Саме тому існує гостра необхідність у внесенні змін до Податкового кодексу України, які б звільняли від оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання транспортних засобів.

2. Мета і завдання прийняття проекту Закону

Метою законопроекту є зменшення податкового навантаження та сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, що здійснюють переобладнання автомобілів-фургонів, призначених для перевезення вантажів, у автомобілі, призначені для пасажирських перевезень, та збереження робочих місць для працівників вказаних підприємств, забезпечення соціально-економічного розвитку окремих регіонів.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Відносини, які є предметом цього законопроекту, регулюються Податковим кодексом України.

Проектом передбачається звільнення від оподаткування акцизним податком операцій щодо переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України, окрім тих які зазначені в тексті законопроекту.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України у 2014 році", а його реалізація не потребуватиме збільшення видатків державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття цього законопроекту та його подальша реалізація сприятимуть розвитку малого та середнього підприємництва, а також занятості населення окремих регіонів, та сприятимуть підвищенню надходжень до Державного бюджету України.

 

Народний депутат України 

А. В. Лабунська

Опрос