Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно расходов на проведение выборов Президента Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.02.2014 № 4229
Дата рассмотрения: 24.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

Необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена прийняттям Верховною Радою рішення про призначення позачергових виборів Президента України на 25 травня 2014 року (Постанова Верховної Ради України від 22.02.2014 р. N 757-VII) та відповідним дорученням Голови Верховної Ради України на звернення Голови Центральної виборчої комісії.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Відповідно до статті 38 Закону України "Про вибори Президента України" фінансове забезпечення підготовки та проведення виборів Президента України за рахунок коштів державного бюджету здійснюється Центральною виборчою комісією, яка є головним розпорядником цих коштів. Обсяг коштів для підготовки та проведення виборів Президента України за поданням Центральної виборчої комісії передбачається окремим рядком у законі про Державний бюджет України.

Центральною виборчою комісією листом від 23.02.2014 р. N 21-18-180 надіслані Голові Верховної Ради пропозиції щодо обсягу видатків, необхідних для підготовки проведення позачергових виборів Президента України, призначених на 25 травня 2014 року. ЦВК пропонує здійснити видатки за окремою бюджетною програмою 6731040 "Проведення виборів Президента України" загалом у сумі 1965,5 млн. грн. (узагальнений розрахунок обсягу таких видатків, підготовлений ЦВК, додається).

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести такі зміни до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік":

збільшити видатки споживання загального фонду на 1965,5 млн. грн., у тому числі для Центральної виборчої комісії, та визначити у такому обсязі видатки за новою бюджетною програмою 6731040 "Проведення виборів Президента України";

зменшити видатки споживання загального фонду Міністерству фінансів України (загальнодержавні витрати) на 1965,5 млн. грн. за кодом 3511590 "Обслуговування та погашення зобов'язань за залученими коштами під державні гарантії для здійснення капітальних видатків розпорядниками бюджетних коштів".

Таким чином, передбачено перерозподіл видатків споживання за загальним фондом державного бюджету без зміни підсумкових показників видатків державного бюджету на 2014 рік. Отже, показники у законопроекті збалансовані.

4. Стан нормативно-правової бази

Бюджетний кодекс України,

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік",

Закон України "Про вибори Президента України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Джерелом покриття додаткових видатків загального фонду державного бюджету пропонується визначити зменшення видатків за кодом 3511590 "Обслуговування та погашення зобов'язань за залученими коштами під державні гарантії для здійснення капітальних видатків розпорядниками бюджетних коштів" на 1965,5 млн. гривень. Загалом за цією бюджетною програмою затверджено 2000 млн. гривень. Згідно із звітом Казначейства України за січень п. р. видатки на такі цілі не проводилися. При цьому, на 2013 рік було затверджено аналогічні бюджетні призначення у сумі 2592,2 млн. грн., з яких перерозподілено на інші бюджетні програми 2169 млн. грн., а видатки взагалі не проводилися.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить здійснити фінансове забезпечення підготовки і проведення позачергових виборів Президента України у 2014 році за рахунок коштів державного бюджету відповідно до Закону України "Про вибори Президента України".

____________

Опрос