Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно борьбы с терроризмом

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 03.07.2014 № 4226а
Дата рассмотрения: 03.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо боротьби з тероризмом"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект розроблено з метою удосконалення боротьби з тероризмом в складних умовах, зумовлених проявами тероризму та сепаратизму, діяльністю диверсійних і озброєних груп та окремих осіб, блокуванням і захопленням адміністративних будівель державних органів тощо.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є створення умов для практичної реалізації Службою безпеки України, як суб'єктом боротьби з тероризмом, уточнених для неї функцій, що знайшли відображення у внесених до статті 15 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" змін (Закон України від 05.06.2014 N 1313-VII "Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом").

Зокрема, згідно з положеннями вказаної статті спеціальні підрозділи та підрозділи особливого призначення суб'єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, з метою виконання покладених на них завдань, у ситуаціях, пов'язаних із вчиненням або загрозою вчинення терористичного акту, можуть проникати на захоплений терористами об'єкт; фізично затримувати терористів, а у випадках, коли їх дії реально загрожують життю та здоров'ю заручників, учасників операції або інших осіб, - знешкоджувати терористів; випереджувати дії терористів, що можуть призвести до техногенно-небезпечних наслідків; звільняти заручників; забезпечувати зберігання речових доказів, документів, речей, цінностей; роззброювати та охороняти осіб, затриманих під час проведення антитерористичної операції.

Оскільки згідно із чинним законодавством України у складі Служби безпеки України станом на сьогодні немає спеціальних підрозділів, які б виконували зазначені функції, існує нагальна потреба у створенні в її структурі спеціального підрозділу з попередження та припинення диверсійно-терористичних проявів.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, закони України "Про боротьбу з тероризмом", "Про Службу безпеки України", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про контррозвідувальну діяльність".

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законів після його прийняття.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Питання, які пропонується врегулювати законопроектом, лежать у площині виключної компетенції Служби безпеки України.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6-1. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Наслідком прийняття законопроекту стане удосконалення нормативно-правової бази у сфері боротьби з тероризмом, що у свою чергу сприятиме підвищенню ефективності і дієвості антитерористичних заходів.

 

Народний депутат України

С. М. Каплін

Опрос