Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" (относительно восстановления районных советов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.02.2014 № 4226-1
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо відновлення районних рад)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законом України "Про столицю України - місто-герой Київ" від 15 січня 1999 р. встановлено, що місцеве самоврядування в місті Києві здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду та районні в місті ради та їх виконавчі органи.

Разом з тим 07 вересня 2010 р. Верховна Рада України прийняла Закон N 2500-VI, яким до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" внесені зміни, які законодавчо закріпили можливість ліквідації районних у місті Києві рад, що й було зроблено рішенням Київської міської Ради від 09.09.2010 р. N 7/4819 "Про питання організації управління районами у м. Києві", яким районні у м. Києві ради та їх виконавчі органи ліквідовані з 31 жовтня 2010 р.

Прийняття такого закону звузило обсяг існуючих прав і свобод людини і громадянина всупереч статті 22 Конституції України. Крім того, системний аналіз конституційних норм дає підстави для висновку про те, що ними фактично передбачається обов'язковість створення районних у містах з районним поділом рад, оскільки ч. 1 ст. 142 Конституції України визнає територіальні громади районів у містах суб'єктами права комунальної власності.

Ліквідація районних у місті Києві рад зруйнувало цілісну систему місцевого самоврядування у столиці України. Позбавлені районних рад, районних депутатів, кияни втратили реальну можливість вирішення важливих питань життєдіяльності своїх мікрорайонів, комунальних, соціальних та інших проблем з органами місцевої влади через своїх представників - депутатів районних рад. Без районних у місті Києві рад районні державні адміністрації позбавилися будь-якого контролю з боку громадян.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою законопроекту є відновлення цілісної системи місцевого самоврядування у місті Києві та поновлення діяльності районних у місті Києві рад.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується відновити дію статей 6 - 10, 11, 15 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" у редакції, що діяла до внесення до неї Законом N 2500-VI від 07 вересня 2010 року, чим зробити районні у місті Києві ради обов'язковою частиною системи самоврядування в столиці. Перші вибори до відновлених районних у місті Києві рад мають бути проведені одночасно із найближчими виборами депутатів Київської міської ради.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та закони України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеві державні адміністрації", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", Європейська Хартія місцевого самоврядування.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту сприятиме забезпеченню ефективного здійснення представницькими та виконавчими органами місцевого самоврядування своїх повноважень на користь жителів територіальної громади міста, забезпечить сталий соціально-економічний розвиток столиці України - міста Києва.

 

Народні депутати України

Одарченко Ю. В.

Чорноволенко О. В.

Опрос