Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" относительно восстановления районных в городе Киеве советов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.02.2014 № 4226
Дата рассмотрения: 24.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до закону України "Про столицю України - місто-герой Київ"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

Місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України (частина перша статті 140 Конституції України).

Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міські ради та територіальні громади міст з районним поділом мають право вирішувати питання про необхідність утворення районних у місті рад. Основною метою створення районних у місті рад є забезпечення більш ефективного представництва інтересів територіальної громади району у місті, забезпечення управління майном та фінансовими ресурсами, які є у власності територіальних громад районів у місті, вирішення інших питань діяльності територіальної громади району у місті.

Отже, створення районних у місті рад буде виправданим і зумовлюватися реальними потребами територіальної громади району у місті та неможливістю їх ефективного забезпечення міською радою

2. Цілі та завдання проекту закону

Прийняття законопроекту спрямоване на вдосконалення місцевого самоврядування у місті Києві шляхом відновлення районних у місті рад.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту закону

Проект закону передбачає внесення змін до ряду статей Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", які відновлюють роботу районних рад в місті Києві.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України та Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Прийняття проекту закону як закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту закону

Прийняття проекту закону як закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків

Із прийняттям цього закону відновиться робота районних у місті Києві рад, буде реалізовано право громадян України на участь у місцевому самоврядуванні та його укріпленню.

 

Народний депутат України

О. М. Бригинець

Опрос