Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об Общественном телевидении и радиовещании Украины" (относительно уточнения отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4224а
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо уточнення окремих положень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

17 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України". Зазначеним законом на основі державних телерадіоорганізацій створюється Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ). Закон визначає порядок створення НСТУ, повноваження Наглядової ради НСТУ, Правління НСТУ, порядок фінансування, аудиту та публічної звітності. Водночас, в процесі створення суспільного мовлення в тексті закону виявлено ряд неточностей та прогалин, що потребують нагального врегулювання. Зокрема, це стосується вимог до членів Правління НСТУ.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо уточнення окремих положень)" (далі - проект Закону) підготовлений з метою усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проект Закону передбачає внесення коригуючих змін до низки статей Закону. Так, в статті 1 вилучається згадка про Державну телерадіокомпанію "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення", база якої має бути використана для створення іномовлення.

У зв'язку з переходом на цифрове мовлення, а також задля уніфікації підходів щодо ліцензування суспільного мовлення пропонується встановити мінімальну кількість каналів мовлення не лише для радіомовлення, але й для телемовлення.

Внесення змін до Закону в частині видачі ліцензії викликане ч. 2 ст. 1 Закону, а також ч. 3 ст. 35 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Чинна редакція Закону оперує поняттям анулювання ліцензії. Водночас, законом про телебачення і радіомовлення визначається виключний перелік підстав для анулювання, а саме:

а) клопотання ліцензіата про анулювання ліцензії;

б) рішення про скасування державної реєстрації ліцензіата;

в) несплати ліцензіатом ліцензійного збору у строки, встановлені відповідно до вимог цього Закону;

г) відсутності передбаченого ліцензією мовлення протягом року від дня видачі ліцензії;

ґ) рішення суду про втрату чинності ліцензії на мовлення.

Також слід зауважити, що законом про суспільне телебачення і радіомовлення визначається, що НСТУ утворюється шляхом реорганізації. В такому випадку, відповідно до ч. 3 ст. 35 Національна рада проводить переоформлення ліцензії "зміна організаційно-правової форми та умов діяльності ліцензіата".

Окрім цього в статті 12 Закону з частини першої вилучається дублююче положення щодо вимог до членів Правління, яке врегульоване частиною 6 цієї ж статті. Водночас до частини шостої додається положення, за яким обрані члени Правління та Голова Правління мають припинити трудові стосунки з іншими телерадіоорганізаціями.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, що діє у даній сфері відносин, є Конституція України, Закон України "Про телебачення і радіомовлення", Закон України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

Реалізація положень даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України та місцевих бюджетів, не передбачених раніше прийнятими Законами.

6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття проекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо уточнення окремих положень)" удосконалює процес створення суспільного телебачення в Україні і усуває неточності щодо створення керівних органів НСТУ та його фінансування

 

Народні депутати України

Томенко М. В.

Абдуллін О. Р.

Баграєв М. Г.

Геращенко І. В.

Кондратюк О. К.

Шевченко А. В.

Опрос