Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О ценах и ценообразовании" относительно декларирования изменения цены и регистрации цены

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4221а
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ціни і ціноутворення" щодо декларування зміни ціни та реєстрації ціни"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю збалансувати відносини держави і товаровиробника, усунути надмірні адміністративні вимоги до суб'єктів господарювання під час застосування процедури декларування зміни ціни та реєстрації ціни. Коректне застосування процедури декларування зміни ціни та реєстрації ціни суттєво ускладнене суперечностями, які закладені у Законі України "Про ціни та ціноутворення". За визначенням, декларування зміни ціни - це інформування суб'єктом господарювання у встановленому порядку державних органів про наміри встановлення та застосування ціни, відмінної від поточної. Відповідно, декларування зміни ціни має відноситися до способів державного спостереження у сфері ціноутворення. Але, відповідно до ст. 13 Закону декларування зміни ціни віднесене до способів державного регулювання цін. Як наслідок, декларування фактично перетворилося у отримання дозволу. Товаровиробник не може здійснити декларування зміни ціни, доки державний орган не надасть відповідний дозвіл або не видасть відповідний наказ. Такий підхід не здатний стримувати зростання цін в умовах ринкової економіки, проте створює надмірну зарегульованість, корупційні ризики та суттєво погіршує інвестиційну привабливість України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є зменшення перешкод для розвитку підприємницької діяльності. Основним завданням законопроекту є забезпечення умов для коректного застосування процедури декларування зміни ціни.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити частину першу статті 19 Закону України "Про ціни та ціноутворення" положенням про те, що державне спостереження у сфері ціноутворення здійснюється у тому числі шляхом запровадження процедури декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни. Відповідно, пропонується виключити частину другу статті 13 вищеназваного Закону, тим самим вилучивши декларування зміни ціни та/або реєстрації ціни з переліку способів державного регулювання цін.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроект стосується законодавства у сфері державного цінового регулювання. Основним нормативно-правовим актом, який регулює зазначене питання, є Закон України "Про ціни та ціноутворення".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту після його прийняття та набрання чинності не впливатиме на видаткову та доходну частини державного або місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Реалізація проекту Закону сприятиме коректному застосуванню процедури декларування зміни ціни та реєстрації ціни, захисту прав суб'єктів господарювання, зниженню корупційних ризиків та підвищенню інвестиційної привабливості України.

 

Народний депутат України 

С. Ф. Кальцев

Опрос