Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17 Закона Украины "Основы законодательства Украины о здравоохранении" относительно хозяйственной деятельности заведений здравоохранения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4218а
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 17 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" щодо господарської діяльності закладів охорони здоров'я"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Держава, згідно з Конституцією України та відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я гарантує всім громадянам реалізацію їх прав у сфері охорони здоров'я. Кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров'я медичної допомоги. Тобто, фінансування державних та комунальних закладів охорони здоров'я здійснюється за рахунок державного та місцевих бюджетів та не вбачає отримання прибутку. Фінансування господарської діяльності з бюджету, з метою отримання прибутку, містить значні корупційні ризики.

Для надання якісної та доступної медичної допомоги заклади охорони здоров'я повинні здійснювати виключно медичну практику, а Уряд повинен скеровувати економічну діяльність держави, щоб забезпечити відповідне фінансування медичної галузі.

2. Мета і завдання прийняття нормативного акта

Законопроект розроблено з метою вдосконалення чинної правової бази у сфері державного регулювання обмежень, встановлених для державних і комунальних закладів охорони здоров'я під час провадження ними господарської діяльності.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести відповідну зміну до статті 17 Основ законодавства України про охорону здоров'я з метою законодавчого закріплення обмежень, встановлених для державних і комунальних закладів охорони здоров'я під час провадження ними господарської діяльності шляхом заборони державним і комунальним закладам охорони здоров'я іншої, ніж медична практика, господарської діяльності.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють зазначене питання, є Конституція України, Основи законодавства України про охорону здоров'я.

Реалізація норм законопроекту не потребуватиме розробки нових підзаконних нормативно-правових актів.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Внесення змін до Закону не потребуватиме виділення додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього закону існуючу мережу державних і комунальних закладів охорони здоров'я від їх нецільового використання та сприятиме:

збільшенню якості медичної допомоги населенню;

поліпшенню якості життя та зменшенню ступеня інвалідизації громадян.

 

Народний депутат України 

І. Д. Спіріна

Опрос