Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 25 Закона Украины "О Национальном банке Украины" (относительно рефинансирования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4215а
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 25 Закону України "Про Національний банк України" (щодо рефінансування)"

1. Обґрунтування необхідності законопроекту

Продовження світової економічної нестабільності негативно впливає на розвиток економіки України, стабільність роботи вітчизняної фінансової системи та робить надзвичайно складним завдання виконання державного бюджету у поточному році.

Економіка України у 2013 році демонструвала уповільнення темпів економічного зростання. Зокрема, за підсумками I кварталу реальний ВВП скоротився на 1,1 %, у II та III кварталах - на 1,3 % до відповідного періоду минулого року. Така ж тенденція продовжується і в 2014 році.

Необхідність активізації вітчизняної економіки, збільшення обсягів виробництва, експорту товарів вимагає активного кредитування банківським сектором реального сектору економіки.

Через складну політичну ситуацію в Україні у банківський сфері відбувся значний відтік депозитів. Протягом лютого - червня обсяг депозитів зменшився на 86,5 млрд. грн., що змусило у свою чергу Національний банк України виділити комерційним банкам рефінансування у такому ж розмірі.

З метою більш досконалого регулювання відносин у банківському секторі у період кризи Національному банку України необхідно надати додаткові засоби і методи регулювання грошово-кредитної політики.

2. Цілі і завдання

Завданням законопроекту є надати можливість Національному банку України можливість конвертувати заборгованість в субординований борг комерційного банку та/або викуп цінних паперів комерційного банку (в тому числі, акції облігації).

3. Загальна характеристика і основні положення запропонованих змін

Проектом пропонується внести зміни до Законів України "Національний банк України" доповнивши абзацом третім, яким надати Національному банку України право конвертувати заборгованість в субординований борг комерційного банку та/або викуп цінних паперів комерційного банку (в тому числі, акції облігації).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у даній сфері регулюються Законом України "Про національний банк України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію цього законопроекту не буде потребувати додаткових бюджетних коштів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України" (щодо рефінансування)" надасть можливість Національному банку України конвертувати заборгованість в субординований борг комерційного банку та/або викуп цінних паперів комерційного банку (в тому числі, акції облігації), що дасть можливість більш ефективно впливати на регулювання грошово-кредитної політики в Україні, що знизить негативні наслідки політичної і економічної кризи в Україні і надасть можливість банкам відновити кредитування реального сектору економіки.

 

Народний депутат України

І. Г. Фурсін

Опрос