Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно оборудования площадок для платной парковки автомобильного транспорта в городах с населением до 100 тысяч человек, селах и поселках

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4207а
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обладнання майданчиків для платного паркування автомобільного транспорту у містах з населенням до 100 тисяч осіб, селах та селищах"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Чинним законодавством встановлено однакові умови щодо відведення та обладнання майданчиків для паркування транспортних засобів для міст України, незалежно від кількості мешканців.

В однакових умовах опинилися міста-мільйонники і міста з населенням у 10 тисяч мешканців. Для них встановлено однаковий порядок обладнання майданчиків для паркування. Майданчики для платного паркування обов'язково мають бути обладнані паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами відповідно до Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. N 1342.

Для облаштування майданчиків для платного паркування у відповідності до вимог чинних нормативно-правових актів з місцевого бюджету міста з населенням 15 тисяч осіб необхідно витратити більше одного мільйона гривень. Обмежені (часто - дотаційні) місцеві бюджети невеликих міст не в змозі виділити такі суми коштів для придбання обладнання комунальними підприємствами - операторами, які мають здійснювати обладнання і утримання майданчиків для паркування.

Для приватних суб'єктів господарювання, які могли б взяти на себе організацію та проведення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування, такий вид діяльності є невигідним, оскільки вони позбавлені можливості встановити економічно обґрунтований тариф на свої послуги. Тарифи на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів встановлюються органами місцевого самоврядування відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженого Кабінетом Міністрів України

Економічно обґрунтований розмір тарифу за паркування за умови встановлення та обслуговування належного обладнання буде становити 10 - 12 гривень на годину. Зважаючи на високий рівень безробіття та критично низький рівень доходів громадян у невеликих містах, встановлення такої вартості паркування зробить недоступним користування послугами майданчиків для платного паркування для більшості населення. Громадяни будуть лишати транспортні засоби у невідведених та необладнаних для цього місцях, що буде створювати додаткову небезпеку дорожнього руху.

Збір за паркування транспортних засобів був важливою статтею надходжень до місцевих бюджетів. Комунальні підприємства, які обслуговувати майданчики для паркування, отримували від плати за паркування додаткові кошти на оновлення матеріально-технічної бази.

Зараз міські ради невеликих міст, зважаючи на неможливість належного обладнання майданчиків для платного паркування ні комунальними підприємствами, ні приватними суб'єктами господарювання, змушені приймати рішення щодо безкоштовного паркування транспортних засобів.

2. Цілі, завдання прийняття акта

Метою законопроекту є надання повноважень органам місцевого самоврядування міст із населенням до 100 тисяч осіб, сіл та селищ самостійно встановлювати вимоги щодо обладнання та функціонування майданчиків для платного паркування транспортних засобів.

Завданням законопроекту є надання можливості органам місцевого самоврядування міст з населенням до 100 тисяч осіб, сіл та селищ отримувати додаткові надходження до місцевого бюджету від сплати за паркування транспортних засобів та самостійно визначати економічно обґрунтований порядок, форми та засоби сплати вартості таких послуг.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта

Законопроектом передбачається надання повноважень органам місцевого самоврядування міст із населенням до 100 тисяч осіб, сіл та селищ встановлення вимог щодо обладнання та функціонування майданчиків для платного паркування транспортних засобів.

4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Закони України "Про дорожній рух", "Про благоустрій населених пунктів", "Про місцеве самоврядування в Україні".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття цього проекту Закону забезпечить для міст з населенням до 100 тисяч осіб, сіл та селищ:

- умови безпечного паркування транспортних засобів,

- можливість влаштування майданчиків для платного паркування транспортних засобів у таких містах,

- залучення додаткових надходжень до місцевих бюджетів,

- встановлення економічно обґрунтованих і одночасно доступних для громадян - мешканців невеликих населених пунктів тарифів на паркування транспортних засобів.

 

Народний депутат України 

М. В. Опанащенко

Опрос