Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О банках и банковской деятельности" (относительно выкупа проблемных задолженностей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4206а
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення внесення змін до Закону України "Про банки та банківську діяльність" (щодо викупу проблемних заборгованостей)"

1. Обґрунтування необхідності законопроекту

Внаслідок різких курсових коливань на валютному ринку України, знецінення національної валюти громадяни України втратили значну частину своїх коштів. Через знецінення національної валюти тисячі людей не мають можливості обслуговувати кредитні зобов'язання за споживчими кредитами в іноземній валюті.

Після прийняття Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" N 1304-VII кредитори були позбавлені можливості компенсувати свої втрати від невиконання боржниками зобов'язань шляхом реалізації мана боржника.

Також слід зазначити, що через прийняття вище зазначеного закону заставне майно (іпотека) стають для банків недоступними для стягнення і не можуть рахуватися як забезпечення по кредиту. Це може призвести до необхідності збільшення резервів під такі кредити на суму до 35 млрд. грн., що в умовах сьогодення є неможливим.

Слід зазначити, що ситуацію із введенням мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті, спровокувала загальна нестабільність у державі та девальвація курсу гривні. У той же час весь тягар відповідальності за це держава поклала на банки, що і так зараз перебувають у доволі скрутному становищі і додаткове навантаження на банківську сферу може призвести до невиправних наслідків.

У той же час проектом закону пропонується надати право державним банкам викупати проблемні заборгованості, які виникли за кредитним договором в іноземній валюті, що дасть можливість зменшити тиск на банківську систему у часи кризи.

2. Цілі і завдання

Завданням законопроекту є створення механізму викупу державними банками у комерційних банків проблемних заборгованостей, які виникли за кредитним договором в іноземній валюті.

3. Загальна характеристика і основні положення запропонованих змін

Проектом пропонується доповнити Законів України "Про банки та банківську діяльність" статтею 56-1. Це дасть можливість створити механізм викупу державними банками у комерційних банків проблемних заборгованостей, які виникли за кредитним договором в іноземній валюті.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у даній сфері регулюються Законами України "Про банки і банківську діяльність"

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію цього законопроекту не буде потребувати додаткових бюджетних коштів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту.

Прийняття проекту Закону України дозволить створити механізм викупу державними банками у комерційних банків проблемних заборгованостей, які виникли за кредитним договором в іноземній валюті, та знизить негативні наслідки економічної кризи на банківський сектор України.

 

Народний депутат України 

І. Г. Фурсін

Опрос