Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно стимулирования роста спроса на экологические виды транспорта и снижения энергетической зависимости Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4205а
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання зростання попиту на екологічні види транспорту та зниження енергетичної залежності України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Питання енергетичної залежності України від цінової політики на іноземні енергоносії (нафтопродукти, газ) з кожним днем стає все гострішим. І це вже питання не тільки фінансового тягаря для бюджету нашої країни і гаманця кожного громадянина, але й питання національної безпеки.

Одним із способів вирішення проблеми енергетичної залежності від іноземних країн - імпортерів нафтопродуктів та газу є використання електромобілів, що призведе до значного скорочення залежності від постачань вуглеводнів з інших країн вже через 3 - 6 років.

Окрім того, експлуатація електромобілів є екологічно чистою та суттєво знижує кількість шкідливих викидів CO2 в атмосферу транспортними засобами, що позитивно впливатиме на екологічну ситуацію в Україні.

Даний законопроект розроблений з метою створення на законодавчому рівні сприятливих умов для стимулювання придбання та використання екологічного транспорту в Україні.

Крім того, законопроект спрямований на приведення у відповідність законодавства України до законодавства Європейського Союзу в галузі охорони навколишнього середовища та екології. Заходи щодо підтримки використання електродвигунів в автомобільній галузі запроваджені в переважній більшості розвинутих країн світу, зокрема, в Данії, Японії, Ізраїлі, Грузії та інших.

2. Мета та завдання законопроекту

Мета прийняття даного законопроекту полягає в тимчасовому (до 2018 року) звільненні від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України електромобілів, а також звільненні від оподаткування операції з підакцизними товарами щодо реалізації легкових автомобілів, оснащених електричними двигунами (окрім гібридних двигунів), з числом місць для сидіння не більше дев'яти, враховуючи місце для водія.

Основним завданням законопроекту є забезпечення законодавчого сприяння ввезенню на митну територію України та реалізації електромобілів, а також стимулювання використання екологічно чистого транспорту та його поширення на території України.

3. Основні положення законопроекту

Проектом передбачається внесення змін до статті 197 Податкового кодексу України шляхом доповнення підпунктом 197.16.3, який передбачає звільнення від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України електромобілів. До статті 213 Податкового кодексу України шляхом доповнення підпунктом 213.3.12. Операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють зазначені правовідносини є Конституція України, Податковий Кодекс України.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Для України розвиток електромобільного транспорту є питанням не тільки екології, здоров'я і економії бюджету кожної родини, але й питанням національної безпеки, враховуючи нашу залежність від імпортних вуглеводнів.

В середньому кожен автомобіль споживає 15 літрів пального на день, помноживши на 15 грн. за літр пального та помноживши на 273 робочих днів на рік, отримуємо 61425 грн., які кожен власник авто заплатить за іноземне пальне. Це ті кошти, які будуть виведені з економіки України та працюватимуть на іншу державу. В межах країни це міліардні затрати. Щодо електромобілів, то вартість заправок таких авто складатиме 1605,24 грн./рік = 14 кВт х 0,42 грн. (ціна за 1 кіловат) х 273 робочих днів на рік. І ці кошти працюватимуть на економіку України.

Таким чином, прийняття даного законопроекту сприятиме зниженню енергетичної залежності від іноземних держав, зниженню рівня екологічної забрудненості повітря, впровадженню сучасних безпечних та ефективних технологій в системі автомобільного транспорту.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Враховуючи залежність України від імпортних енергоносіїв та визнану в світі перспективність електродвигунів, запропоновані зміни до законодавства дозволять покращити екологічну ситуацію, зменшити залежність від імпорту енергоносіїв та підвищити рівень енергетичної безпеки держави.

 

Народний депутат України 

В. Г. Полочанінов

Опрос