Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (относительно специальных средств индивидуальной защиты)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4200а
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Сьогодні Росія веде широкомасштабну "гібридну" війну проти України у двох східних регіонах України - Донецькій та Луганській областях, зокрема шляхом озброєння та всебічної підтримки терористів, в тому числі засланих російських найманців, здійснення російськими спецслужбами провокацій і диверсій, а також за допомогою ворожої пропагандистської кампанії, розпалювання міжнаціональної ворожнечі та сепаратистських настроїв. Активна підривна діяльність з боку Росії та її неприховане втручання у внутрішні справи України створюють ситуацію надзвичайної загрози суверенітету і територіальній цілісності держави, життю та здоров'ю українських громадян.

Бійці Збройних Сил України, підрозділів Міністерства внутрішніх справ України і Служби безпеки України відповідно до Конституції України та законів України в рамках антитерористичної операції зі зброєю в руках стали на захист суверенітету і територіальної цілісності країни, її національної безпеки від агресії з боку Росії та захищають мирних громадян від злочинної діяльності терористів та сепаратистів.

Серед серйозних проблем, з якими стикнулися силовики в ході АТО, є велика нестача сучасних матеріально-технічних засобів при веденні бойових дій, зокрема брак високоякісних спеціальних засобів індивідуального захисту бійців. Українські підприємства виявилися неспроможними оперативно виготовити велику кількість таких засобів належної якості.

Тож частину спеціальних засобів індивідуального захисту Міноборони, МВС та СБУ, а також українські благодійники, що допомагають нашим бійцям, вимушені закуповувати за кордоном та ввозити їх на територію України. Водночас фінансові ресурси, що існують для цих цілей, є обмеженими. А отже кількість ввезених сучасних засобів індивідуального захисту суттєво залежить від сукупних витрат на їх закупівлю та ввезення в Україну.

Враховуючи вищезазначене, є необхідність у прийнятті запропонованих змін до Митного кодексу України.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Метою запропонованих змін до Митного кодексу України є здешевлення ввезення спеціальних засобів індивідуального захисту на митну територію України під час проведення антитерористичної операції шляхом звільнення їх від оподаткування митом.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Поданим проектом Закону передбачається внести зміну до частини першої Статті 282 Митного кодексу України, доповнивши її пунктом 20 щодо звільнення від оподаткування митом спеціальних засобів індивідуального захисту, що ввозяться на митну територію України під час проведення антитерористичної операції.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері регулювання діють Конституція України, Митний кодекс України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття проекту Закону дозволить здешевити ввезення на митну територію України спеціальних засобів індивідуального захисту під час проведення антитерористичної операції та, відповідно, зберегти життя і здоров'я більшої кількості бійців Збройних Сил України, підрозділів Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України через їхнє забезпечення високоякісними сучасними засобами захисту.

 

Народний депутат України 

О. Ляшко

Опрос