Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на принудительную реализацию жилья, принудительное отключение от сетей жилищно-коммунальных услуг, запрещении начисления и взыскания пени и других штрафных санкций в случае несвоевременного осуществления платежей за жилищно-коммунальные услуги гражданами, проживающими на территориях проведения антитеррористической операции в Донецкой и Луганской областях

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.06.2014 № 4188а
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про мораторій на примусову реалізацію житла, примусове відключення від мереж житлово-комунальних послуг, заборону нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги громадянами, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття Закону України "Про мораторій на примусову реалізацію житла, примусове відключення від мереж житлово-комунальних послуг, заборону нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги громадянами, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях" зумовлена наявністю заборгованості з виплат заробітної плати, стипендій, інших грошових виплат населенню та проведенням антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

Станом на 01.05.2014 року загальний борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги склав 11 млрд. 961 млн. грн., в тому числі: Донецька область - 2 млрд. 024 млн. грн., Луганська - 1 млрд. 083 млн. грн.

Борг за квартирну плату склав 2 млрд. 227 млн. грн., в тому числі: Донецька область - 401 млн. грн., Луганська - 197 млн. грн.

Загальна заборгованість з виплати заробітної плати в Україні в травні 2014 р. становила 999,3 млн. грн.

Найбільші борги з виплати заробітної плати зафіксовано в Київській області (131,9 млн. грн.), Харківській (120,2 млн. грн.) і Донецькій (109,6 млн. грн.).

До 1 червня 2014 р. більше 14 тис. громадян, працюючих на економічно активних и неактивних підприємствах, не отримали заробітню платню. Середня сума боргу з виплати заробітної плати перед одним робітником склала 5465 грн.

За наслідками проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях призупинена робота низки виробничих та інших підприємств, у зв'язку з цим заробітна плата та інші грошові виплати населенню практично не здійснюються.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою цього Закону є захист житлових та майнових прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, на період її проведення, а також на час після завершення її проведення, протягом якого цим громадянам буде погашена заборгованість із виплат заробітної плати, стипендій, інших грошових виплат, яка утворилась за час проведення антитерористичної операції, а щодо громадян, звільнених у зв'язку із зазначеними обставинами, до їх працевлаштування або відновлення втрачених під час антитерористичної операції робочих місць.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

З метою забезпечення конституційного права кожного на житло та на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, з огляду на незбалансовані з рівнем доходів основної маси населення ціни на енергоносії та тарифи на житлово-комунальні послуги, та враховуючи проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях законопроектом передбачається запровадження мораторію на примусову реалізацію житла, примусове відключення від мереж житлово-комунальних послуг, заборону нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги громадянами, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

4. Стан нормативно-правової бази

Відносини у даній галузі регулюються Конституцією України, Житловим кодексом, законами України "Про житлово-комунальні послуги", "Про виконавче провадження" та іншими нормативно-правовими актами України.

Прийняття Закону не потребує змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових фінансових витрат із державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття законопроекту дозволить знизити соціальну напругу у суспільстві, зокрема на території проведення антитерористичної операції, захистити найбільш вразливі верстви населення, конституційне право громадян України на житло та на достатній життєвий рівень.

 

Народний депутат України

М. О. Левченко

Опрос