Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно реструктуризации кредитных обязательств с иностранной валюты в гривню)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4186а-1
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню)" розроблено на виконання вимог Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є створення дієвого механізму врегулювання проблемних питань, пов'язаних із погашенням заборгованості, вираженої в іноземній валюті у спосіб, визначений Законом України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню". Для фактичної реалізації положень Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню" платникам податків надаються певні податкові преференції.

3. Основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено, що кредитор-банк має право списати за рахунок створених страхових резервів суму збитків, які виникли внаслідок анулювання (прощення), відповідно до Закону України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", фізичним особам - позичальникам частини боргу. Також передбачається, що кредитор має право включити до складу витрат частину заборгованості, анульовану (прощену) фізичним особам, у сумі, що не була списана за рахунок страхового резерву.

Встановлюється, що доходи фізичної особи - позичальника, які виникають при анулюванні (прощенні) кредитором частини боргу, а також поверненні предмета іпотеки позичальником - фізичною особою кредитору звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері правового регулювання законопроекту регулюються Податковим кодексом України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту передбачає надання ряду пільг з оподаткування позичальнику - фізичній особі і кредитору (банку), які спричинять зменшення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб та податком на прибуток підприємств.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація норм закону допоможе мінімізувати вплив девальвації національної валюти на фізичних осіб, які мають кредит в іноземній валюті, забезпечений іпотекою. Це безперечно захистить населення від несприятливих економічних впливів, а також убезпечить банки від збільшення обсягів проблемних кредитів на їх балансах.

____________

Опрос