Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О конвертации кредитных обязательств с иностранной валюты в национальную валюту Украины - гривню

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.06.2014 № 4185а-1
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про конвертацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну валюту України - гривню"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Внаслідок різких курсових коливань на валютному ринку України, знецінення національної валюти громадяни України втратили значну частину своїх коштів. На сьогодні інфляція загрожує фінансовій системі країни, крах якої може мати негативні суспільно-політичні наслідки. В такій ситуації порятунок країни та її громадян залежить від оперативних і ефективних дій.

З метою підтримки громадян України, мають невиконані зобов'язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті (валютних кредитів), укладеними з фінансовими установами та банками України шляхом встановлення порядку і умов конвертації зобов'язань за кредитними договорами в іноземній валюті в національну валюту України пропонується мінімалізувати негативні наслідки інфляції національної валюти для громадян України та убезпечити зазначених громадян від виникнення скрутної фінансової ситуації.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Основною метою прийняття Закону є забезпечення конституційних прав громадян та відновлення довіри до банків та інших фінансових установ, вжиття оперативних заходів та мінімалізації можливих збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов'язань.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Цей Закон спрямований на захист прав та законних інтересів споживачів фінансових послуг, мінімізацію негативних наслідків девальвації національної валюти для громадян України, що мають діючі невиконані зобов'язання в іноземній валюті за договорами споживчого кредиту, в тому числі забезпечені іпотекою (надалі - кредитні договори), які укладені з фінансовими установами та банками, що діють на території України, та іншими особами, яким відступлені права вимоги за такими договорами, шляхом встановлення порядку і умов конвертації зобов'язань за кредитними договорами в іноземній валюті в національну валюту України.

Порядок взаємозаліку однорідних грошових вимог та можливих збитків фінансових установ (банків), що діють на території України, які пов'язані із конвертацією зобов'язань за кредитними договорами в іноземній валюті в національну валюту, визначаються окремим законом та/або нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та/або Національного Банку України. Цим Законом встановлюється принцип розподілу відповідальності за курсовий ризик на три сторони - Національний банк України, Кредитор та Позичальник.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Відповідна сфера суспільного життя регулюється Конституцією України, Цивільним кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України "Про банки та банківську діяльність", Законом України "Про іпотеку", та ін.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття проекту Закону:

- сприятиме мінімізації можливих збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов'язань;

- убезпечить громадян України, що мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті від виникнення скрутної фінансової ситуації.

 

Народний депутат України 

М. М. Рудьковський

Опрос