Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания благоприятных условий для развития благотворительной деятельности в Украине

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.06.2014 № 4172а
Дата рассмотрения: 26.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення сприятливих умов для розвитку благодійної діяльності в Україні"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Події останніх місяців в країні призвели до надзвичайної мобілізації громадянського суспільства в Україні, активного залучення громадян до акцій соціальної солідарності та благодійництва. За даними, оприлюдненими в засобах масової інформації, лише за останні три місяці українці зібрали понад двісті мільйонів гривень благодійних пожертв на підтримку поранених, сімей загиблих, біженців, збройних сил України тощо.

Така активізація діяльності у сфері благодійництва виявила ряд проблем, які стоять на заваді розвитку цієї сфери та обмежують можливості залучення широкого кола громадян до подальшої підтримки благодійних ініціатив в Україні. Зокрема, неналежна законодавча регламентація благодійної діяльності у окремих випадках, наявність деяких адміністративних обмежень у діяльності благодійних організацій, позбавлення благодійних організацій рівного з громадськими об'єднаннями доступу до підтримки за рахунок бюджетних коштів тощо.

До розробки законопроекту були залучені представники понад 100 благодійних фондів та організацій, юристи українських мобільних операторів та експерти з питань благодійництва.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою законопроекту є сприяння розвитку благодійності в Україні та залучення громадян до благодійності для розв'язання актуальних соціальних проблем суспільства шляхом:

- забезпечення можливостей для надання безперешкодної допомоги учасникам акцій громадського протесту кінця 2013 - початку 2014 року, військовослужбовців, які перебувають в особливих умовах під час виконання конституційних обов'язків щодо захисту Вітчизни, працівників правоохоронних органів, що виконують свої державні функції при забезпеченні правопорядку в зоні ведення бойових дій тощо;

- створення можливостей для фінансової підтримки на конкурсних засадах благодійних організацій для виконання завдань державної (регіональної) політики.

- усунення окремих адміністративних обмежень щодо діяльності благодійних організацій, передбачених Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

3. Правові аспекти

Законопроектом вносяться зміни до таких законів:

- у Законі України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" розширити перелік осіб, які мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом, включивши до нього зниклих безвісті;

- у Законі України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" удосконалити норми, які стосуються сфер та видів благодійної діяльності, активів благодійних організацій та конфлікту інтересів, а також передбачити право благодійних організацій отримувати фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів для виконання завдань державної (регіональної) політики, а також бюджетні кошти для надання соціальних послуг.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" та інші нормативно-правові акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону у разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Зміни до законодавства, що пропонуються, у значній мірі полегшують адміністрування податку з доходів фізичних осіб, дозволять оперативно підвищити рівень благодійності не тільки з боку недержавних організацій, а й долучити до цього процесу громадян.

Внаслідок реалізації прийнятих норм очікується зменшення бюджетних витрат на утримання соціально незахищених верств населення, розв'язання актуальних соціальних проблем тощо.

 

Народні депутати України

Кириленко В. А.

Дзензерський Д. В.

Доній О. С.

Дерев'янко Ю. Б.

Шевченко А. В.

Мартинюк Л. С.

Долженков О. В.

Опрос