Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гуманитарной помощи" (относительно совершенствования процедуры признания грузов (средств, работ, услуг) гуманитарной помощью)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2014 № 4163а
Дата рассмотрения: 24.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо вдосконалення процедури визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття

Прийняття законопроекту обумовлено необхідністю законодавчого встановлення основних засад для визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою.

На сьогодні це питання законодавчо не врегульоване. Відповідно, посадові особи спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги мають можливість зволікати із оформленням вантажів (коштів, робіт, послуг) як гуманітарної допомоги, а також допускати інші порушення.

Як наслідок, по-перше, така поведінка відкриває можливості для здійснення корупційних правопорушень; по-друге, особи, які потребують гуманітарної допомоги можуть зазнати суттєвого погіршення свого становища.

Тобто, законопроект спрямований на недопущення порушень, пов'язаних із гуманітарною допомогою.

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Метою прийняття Закону є вдосконалення процедури визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою.

Завданням цього проекту Закону є законодавче встановлення строків, протягом яких посадовими особами спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги мають прийматися рішення про визнання або про відмову у визнанні вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою, а також врегулювання пов'язаних з цим питань.

3. Загальна характеристика і основні положення нормативно-правового акта

Законопроектом пропонується доповнення Закону України "Про гуманітарну допомогу" новою статтею, яка встановлює строк впродовж якого мають прийматися рішення про визнання чи відмову визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою. Вказаний строк пропонується встановити у 21 календарний день з моменту надходження документів, що подаються отримувачем гуманітарної допомоги.

Також пропонується доручити Кабміну розробити порядок надання документів для визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою.

Крім того, встановлюються підстави для зупинення процедури визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою та відмови у визнанні вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою, а також встановлюється відповідальність за порушення строків визнання вантажів (коштів, робіт, послуг) гуманітарною допомогою.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету.

5. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання, є Закон України "Про гуманітарну допомогу" та Закон України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".

Прийняття Закону не потребуватиме внесення змін до інших законодавчих актів України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття вказаного законопроекту сприятиме спрощенню процедури отримання гуманітарної допомоги та недопущенню зловживань з боку посадових осіб державних органів. Це, у свою чергу, стане чинником для вдосконалення правовідносин, пов'язаних із гуманітарною допомогою.

 

Народний депутат України 

С. Ф. Кальцев

Опрос