Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно избирательных блоков)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2014 № 4162а
Дата рассмотрения: 24.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виборчих блоків)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виборчих блоків)" розроблено з метою імплементації до чинного законодавства про вибори народних депутатів України можливості створення та повноцінної участі у виборчому процесі виборчих блоків.

Чинна редакція Закону України "Про вибори народних депутатів України", який було прийнято Верховною Радою України 17 листопада 2011 року, не передбачає можливості створення та повноцінної участі у виборчому процесі виборчих блоків як самостійних суб'єктів. Разом з тим, чинна редакція Конституції України (зі змінами, внесеними законами України від 8 грудня 2004 року N 2222-IV, від 1 лютого 2011 року N 2952-VI, від 19 вересня 2013 року N 586-VII, від 21.02.2014 року N 742-VII) передбачає можливість обрання народними депутатами України осіб, які були висунуті виборчими блоками.

Досвід проведення 25 травня 2014 року виборів Президента України та окремих позачергових місцевих виборів довели практичну необхідність вдосконалення законодавчих положень щодо забезпечення додаткових заходів безпеки членам виборчих комісій під час здійснення ними повноважень та щодо посиленої охорони виборчих бюлетенів, протоколів дільничних виборчих комісій та окружних виборчих комісій, іншої виборчої документації.

Крім того, потребують конкретизації положення чинного Закону України "Про вибори народних депутатів України" в частині правових наслідків неможливості організувати та провести голосування на виборчих дільницях або в межах територіального округу у порядку та у спосіб, визначені цим Законом.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою запропонованих змін є запровадження законодавчої можливості утворення та повноцінної участі виборчих блоків у виборчому процесі виборів народних депутатів України, а також забезпечення заходів безпеки і охорони під час виборчого процесу.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом вносяться системні зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України" для вдосконалення правового статусу, порядку утворення та повноцінної участі виборчих блоків у виборчому процесі виборів народних депутатів України. З урахуванням позицій Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) встановлено диференційований "виборчий бар'єр" для політичних партій та виборчих блоків. Конкретизовано правові наслідки неможливості належно організувати і провести голосування на виборчих дільницях та/або встановити підсумки голосування в межах територіального округу. Крім того, в законопроекті уточнено та актуалізовано вимогам сьогодення особливості забезпечення безпеки роботи членів виборчих комісій, в тому числі при транспортуванні виборчої документації.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України та Закон України "Про вибори народних депутатів України".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону сприятиме вдосконаленню правового регулювання окремих виборчих процедур та забезпеченню більш ефективних механізмів реалізації і захисту прав громадян України та результатів їх волевиявлення на виборах народних депутатів України.

 

Народний депутат України 

Р. П. Князевич

Опрос