Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О библиотеках и библиотечном деле" (относительно повышения престижности труда работников библиотек)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.06.2014 № 4159а
Дата рассмотрения: 23.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (щодо підвищення престижності праці працівників бібліотек)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

25 березня 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову N 89, якою внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. N 1073 "Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек". Зазначеними змінами Уряд України перевів в ручне керування чиновників питання надбавок всім працівникам бібліотек. Якщо раніше розмір надбавки за особливі умови роботи визначався у фіксованому розмірі - 50 % від окладу, то після змін він встановлюється у "граничному розмірі". Тобто, влада сама вирішуватиме: нараховувати 45 % чи зменшити надбавку до 15 %, 10 %, 5 % чи нуля.

Зазначені зміни вже призвели до урізання в травні 2014 року заробітних плат тисячам працівникам бібліотек. Більшість з цих людей заробляє менше 2 тисяч гривень і зазначені урізання кидають людей у відчай.

Проект постанови Кабінету Міністрів України N 89 від 25.03.2014 р. не був узгоджений з профспілками, як того вимагає законодавство.

Ситуація потребує негайного втручання Верховної Ради України з метою забезпечення соціальних гарантій всіх працівників бібліотек країни, зменшення напруги в суспільстві.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (щодо підвищення престижності праці працівників бібліотек)" розроблено з метою забезпечення належного соціального захисту працівників бібліотек.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Законопроект має на меті забезпечення належного соціального захисту всіх працівників бібліотек країни.

3. Загальна характеристика і основні завдання законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу". Основними завданнями є забезпечення соціальних гарантії працівникам бібліотек України і унеможливлення необмеженого впливу на їх матеріальний статус з боку чиновників.

4. Стан нормативно­правової бази в даній сфері правового регулювання

Основу нормативно­правової бази в даній сфері становлять Конституція України, "Закон України "Про бібліотеки і бібліотечну справу".

5. Фінансово­економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально­економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту надасть можливість запровадити додаткові гарантії соціального захисту працівників бібліотек України і унеможливлення необмеженого, на власний розсуд, впливу на їх матеріальний статус з боку чиновників.

 

Народний депутат України 

М. М. Рудьковський

Опрос