Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно особенностей обложения налогом на добавленную стоимость операций по поставке технических культур

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4136а-1
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання технічних культур"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Оскільки проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання технічних культур" від 19.06.2014 (реєстр. N 4136а) вирішує питання щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання технічних культур лише у рамках норми, яка почне діяти з 1 жовтня 2014 року, є необхідність внесення відповідних змін до чинного пункту 15-1 Перехідних положень Податкового кодексу для того, щоб врегулювати це питання також включно до 1 жовтня 2014 року.

Впровадження особливого режиму оподаткування операцій з постачання технічних культур на митній території України дозволить скоротити кількість посередників на ринку та підвищити закупівельні ціни для виробників.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є запровадження особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України технічних культур задля захисту вітчизняних виробників сільськогосподарських технічних культур.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Законопроект є альтернативним до законопроекту N 4136а. Крім змін, запропонованих у законопроекті N 4136а до пункту, дію якого тимчасово зупинено до 1 жовтня 2014 року, даним проектом пропонується внести відповідні зміни до чинної редакції норми пункту 15-1 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що визначає дану сферу правового регулювання, є Податковий кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття законопроекту не потребує виділення додаткових коштів із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить зменшити кількість посередників, підвищення закупівельних цін у аграріїв на технічних культур.

 

Народний депутат України 

В. П. Пилипенко

Опрос