Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно особенностей обложения налогом на добавленную стоимость операций по поставке технических культур

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.06.2014 № 4136а
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання технічних культур"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Технічні культури (насіння соняшнику, ріпаку) - найбільш рентабельні сільськогосподарські культури. Згідно з даними Держстату, середня рентабельність виробництва насіння соняшнику за останні десять років втричі перевищує рентабельність продукції сільського господарства в цілому. Однак виробництво соняшнику пов'язане з природними обмеженнями щодо обсягів його вирощування. Зокрема, соняшник не можна садити частіше, ніж один раз в шість років на одній і тій самій земельній ділянці. Разом з тим, висока рентабельність цієї сільгоспкультури компенсує затрати аграріїв на вирощування в окремі роки таких збиткових культур, як ячмінь. Тому вища дохідність вирощування соняшнику в окремі роки відіграє дуже важливу роль у привабливості рослинництва в цілому.

На насіння соняшнику існує значний попит на внутрішньому ринку, оскільки Україна є світовим лідером за обсягами експорту соняшникової олії. Висока доходність та значним попит на технічні культури на внутрішньому ринку створює передумови для спекуляцій.

Створення непривабливого економічного клімату для посередників на ринку технічних культур та запровадження безпосередніх контрактів з продавцями, дозволить підвищити закупівельні ціни для аграріїв шляхом скасування оптових торгівельних надбавок. В результаті збільшаться доходи виробників, які безпосередньо працюють на землі.

Основна мета законопроекту полягає у запровадженні звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання технічних культур посередниками, які придбавають ці культури у виробників-аграріїв і перепродують переробним заводам. Тобто після запровадження запропонованих змін до Податкового кодексу України посередницька діяльність у сфері перепродажу насіння соняшнику та ріпаку стане менш рентабельною. Це сприятиме стимулюванню безпосередніх відносин між виробниками та прямими споживачами.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою законопроекту є запровадження особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України технічних культур задля захисту вітчизняних виробників соняшнику.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено:

- оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України технічних культур позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТЗЕД виключно для сільськогосподарських підприємств - виробників таких культур;

- приведення кодів товарних позицій УКТ ЗЕД у відповідність до чинного Митного тарифу України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом, що визначає дану сферу правового регулювання, є Податковий кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття законопроекту не потребує виділення додаткових коштів із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить зменшити кількість посередників та відповідно підвищить закупівельні ціни у аграріїв на насіння соняшнику.

 

Народний депутат України 

М. В. Апостол

Опрос