Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2014 год" (относительно угледобывающих предприятий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.02.2014 № 4136
Дата рассмотрения: 13.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" спрямований на зменшення збитковості та стабілізацію роботи вугледобувних підприємств, недопущення зростання соціальної напруги у шахтарських регіонах.

2. Мета та шляхи її досягнення

Законопроект розроблено з метою забезпечення коштів для відновлення зношеного гірничошахтного обладнання державних вугледобувних підприємств, своєчасної виплати заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств на законодавчо встановленому рівні, технічного розвитку та створення безпечних умов праці.

3. Правові аспекти

Нормативно-правові акти, що регулюють зазначені відносини, є:

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2014 рік";

Гірничий закон України;

Закон України "Про оплату праці";

Закон України "Про підвищення престижності шахтарської праці";

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

У Законі України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" встановлені видатки на реалізацію бюджетної програми "Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств" за кошти, які отримані до спеціального фонду, але у зв'язку із зносом гірничошахтного обладнання на вугледобувних підприємствах та відсутністю вільних коштів та інвестицій на проведення реновації гірничошахтного обладнання існує необхідність додатково включити до цієї державної програми такий напрямок, як "виконання програми реновації".

Таким чином, зазначеним законопроектом передбачається уточнити назву бюджетної програми та викласти її у наступній редакції "державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, їх технічне переоснащення та виконання програми реновації гірничошахтного обладнання".

Законопроект не призводить до збільшення видатків Державного бюджету. Зокрема, відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" видатки за бюджетною програмою "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції" за загальним фондом становлять 13301847,8 тис. гривень, але у зв'язку із тяжким фінансовим станом вугледобувних підприємств та з метою забезпечення своєчасної виплати заробітної плати шахтарям та оплати за спожиту електроенергію існує необхідність додатково збільшити видатки за спеціальним фондом на 1300000,0 тис. гривень, зменшивши на цю суму видатки спеціального фонду за бюджетною програмою "Державна підтримка будівництва вугле- та торфодобувних підприємств, технічне переоснащення зазначених підприємств". Джерелом фінансового забезпечення виконання таких програм визначити 50 відсотків надходжень від приватизації об'єктів паливно-енергетичного комплексу, які вже передбачені Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік". Тобто, для реалізації зазначеного законопроекту передбачається здійснити перерозподіл видатків державного бюджету між бюджетними програмами в межах бюджетних призначень спеціального фонду, встановлених Міністерству енергетики та вугільної промисловості України Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", а відтак загальний обсяг видатків державного бюджету не змінюється і показники держбюджету є збалансованими.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття закону

Прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити відновлення зношеного державного гірничошахтного обладнання вугледобувних підприємств та своєчасну виплату заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств на законодавчо встановленому рівні, створити безпечні умови праці та виконати зобов'язання з своєчасної оплати спожитої електроенергії, покращити фінансово-економічний стан вугледобувних підприємств та забезпечити стабільне соціально-економічне становище.

 

Народний депутат України

А. В. Мартовицький

Опрос