Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнения в Закон Украины "О противодействии торговле людьми" относительно полномочий органов исполнительной власти Автономной Республики Крым

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.02.2014 № 4134
Дата рассмотрения: 13.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення доповнення до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" щодо повноважень органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

В Законі України "Про протидію торгівлі людьми" досить детально розписані повноваження Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, але залишилися поза увагою повноваження органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим в цьому питанні. Це, на наш погляд, може вступати у протиріччя, зокрема, із деякими положеннями Конституції Автономної Республіки Крим, зокрема з п. п. 5), 18), 21), 24), 25) ч. 1 ст. 18, ч. 3 ст. 18, ст. ст. 35, 36 Конституції АР Крим, а також положеннями Конституції України, зокрема ст. 137, 139 Конституції України.

Права то повноваження, які надані органам виконавчої влади Автономної Республіки Крим Конституцією України та Конституцією Автономної Республіки Крим, передбачають також відповідальність і відповідні дії для забезпечення цієї відповідальності з боку органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, а це можливо лише в руслі відповідного законодавства. Сфери діяльності та питання, які мають або можуть мати,відношення до протидії торгівлі людьми на території Автономної Республіки Крим, в багатьох випадках безпосередньо контролюються органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, і відсутність у них явно виражених законодавчих повноважень у сфері протидії торгівлі людьми може мати негативний наслідок. Це, в багатьох випадках, може бути пов'язано з виникненням протиріч та перетинів в конституційних, і не тільки, повноваженнях органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим та центральних органах виконавчої влади України. До того ж, органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим теж несуть відповідальність в частині протидії торгівлі людьми і вони повинні мати відповідні повноваження.

З метою вдосконалення нормативно-правової бази щодо протидії торгівлі людьми ми пропонуємо внести відповідні доповнення до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" щодо визначення повноважень органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим у цій сфері.

2. Цілі та завдання законопроекту

На законодавчому рівні визначити повноваження органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері протидії торгівлі людьми. Зняти можливі протиріччя та перетини в конституційних, і не тільки, повноваженнях органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим та центральних органах виконавчої влади України, підвищити відповідальність органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим в сфері протидії торгівлі людьми.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту закону

Законопроектом передбачається доповнити Закон України "Про протидію торгівлі людьми" статтею, яка визначить повноваження органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері протидії торгівлі людьми.

Законопроектом передбачається деякі повноваження центральних органів виконавчої влади у сфері протидії торгівлі людьми передати органам виконавчої влади Автономної Республіки Крим, або зробити їх "сумісними", тобто взаємно координованими між органам виконавчої влади Автономної Республіки Крим та центральними органами виконавчої влади.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання, є Конституція України, Конституція Автономної Республіки Крим, Закон України "Про протидію торгівлі людьми".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту закону

Прийняття проекту Закону України "Про внесення доповнення до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" щодо повноважень органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим" закріпить на законодавчому рівні повноваження органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері протидії торгівлі людьми, зніме можливі протиріччя та перетини в конституційних, і не тільки, повноваженнях органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим та центральних органах виконавчої влади України, підвищить можливості та відповідальність органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим в сфері протидії торгівлі людьми.

 

Народний депутат України 

Л. Ю. Миримський

Опрос