Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсиях за особые заслуги перед Украиной" относительно отмены дополнительных пенсий народным депутатам и некоторым другим категориям лиц

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.06.2014 № 4130а
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" щодо скасування додаткових пенсій народним депутатам та деяким іншим категоріям осіб"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

До нас надходять численні звернення від громадян щодо соціальної невірності та несправедливості, яка існує у пенсійному забезпеченні.

Так, в силу дії Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", окремим категоріям осіб, яким присвоєно звання "заслужений", народним депутатам, членам Уряду та іншим встановлюються додаткові пенсії.

Обурення в суспільстві викликає те, що в більшості випадків зазначені звання особам присвоюються не за особисті внески в розвиток певної галузі, а через корупційні складові, а деякі з них (такі, наприклад, як народні депутати, члени Уряду) не повинні отримувати додаткових пенсій в державі, де основна частини населення проживає за межею бідності.

Крім того, нормами Закону надається можливість органам виконавчої влади визначати розмір відповідної додаткової пенсії, що створює корупційні умови в системі соціального захисту громадян.

Таким чином, для відновлення соціальної справедливості в суспільстві існує нагальна потреба у врегулюванні даних правовідносин на законодавчому рівні.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою та завданням законопроекту є відновлення соціальної справедливості та подолання дискримінації у сфері пенсійної забезпечення.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується скасувати додаткові пенсії, передбачені Законом України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", народним депутатам, членам Уряду, особам, яким присвоєно звання "Заслужений".

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Закон України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів, а навпаки призведе до зменшення видатків з бюджету.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту відновить соціальну справедливість та відповідатиме настроям в суспільстві.

 

Народні депутати України

О. Б. МИРНИЙ

І. М. МІРОШНИЧЕНКО

Б. М. БЕНЮК

Опрос