Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно деятельности жилищно-строительных кооперативов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.06.2014 № 4125а
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо діяльності житлово-будівельних кооперативів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Економічна криза торкнулась будівництва житла, а житловий фонд потребує оновлення. Відсутність у будівельних компаній власних ресурсів, подорожчання кредитних ресурсів призвели до зупинення будівництва великої кількості об'єктів та, по суті, до неплатоспроможності багатьох будівельних компаній.

З точки зору контролю за будівництвом, використанням коштів членів житлово-будівельного кооперативу, внесених ними для будівництва, є оптимальною організаційною формою. Особи самі поєднують свої кошти в підконтрольну їм же структуру, самі обирають керівні органи, керують будівництвом, а потім - після здачі будинку - можуть використовувати його для організації експлуатації будинку.

Механізм діяльності житлово-будівельних кооперативів, як найбільш прозорий для контролю інвесторів за використанням їх коштів та - за веденням будівництва, дозволить населенню без ризиків інвестувати кошти у будівництво власного житла та реалізувати конституційне право на житло.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект має на меті розвинути функціонування житлово-будівельних кооперативів, убезпечити інвестування коштів громадян України у будівництво власного житла та реалізацію конституційного права на житло.

Проектом встановлюється право члена житлово-будівельного кооперативу, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, стати власником такої квартири, що є важливою гарантією його майнових прав.

Передбачається також включення житлово-будівельних кооперативів у перелік юридичних осіб, через які може здійснюватись інвестування та фінансування будівництва житлових об'єктів з метою розповсюдження на їх членів гарантій, які містяться у Законі України "Про інвестиційну діяльність".

Проектом закону пропонується визначити пріоритетність виділення житлово-будівельним (житловим) кооперативам земельних ділянок для розміщення житлової забудови за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, що сприятиме вирішенню проблеми забезпечення потреб громадян України у соціальному житлі та реалізації державних соціальних програм у будівельній сфері.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності житлово-будівельних кооперативів)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять доповнення статті 384 Цивільного кодексу України; зміни до статті 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність", зміни до статті 29 Закон України "Про кооперацію" та до ст. 41 Земельного кодексу України.

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері правого регулювання законопроекту на сьогодні регулюються Цивільним кодексом України, Законом України "Про інвестиційну діяльність", Законом України "Про кооперацію", Земельним кодексом України.

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо діяльності житлово-будівельних кооперативів)" надасть можливість громадянам без ризиків інвестувати власні кошти у будівництво власного житла та пожвавить ситуацію у будівельній галузі.

 

Народний депутат України 

В. В. Петьовка

Опрос