Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особом режиме работы газопромышленного комплекса Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.06.2014 № 4117а-1
Дата рассмотрения: 19.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про особливий режим роботи газопромислового комплексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про особливий режим роботи газопромислового комплексу України" (далі - проект Закону) розроблено з метою забезпечення вирішення нагальних проблемних питань газопромислового комплексу України, пов'язаних з припиненням імпорту природного газу на територію України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Розробка проекту Закону викликана необхідністю чіткого визначення підстав введення особливого періоду роботи газопромислового комплексу України та встановлення особливостей правового та організаційного врегулювання відносин з виробництва, купівлею, продажем, постачанням, розподілом, транспортуванням, зберіганням та використанням природного газу в умовах обмеження та/або припинення імпорту природного газу на територію України.

Проектом Закону передбачається визначити повноваження Кабінету Міністрів України та центральних органів державної влади у період дії особливого режиму роботи газопромислового комплексу, строк дії такого режиму, права та обов'язки суб'єктів газопромислового комплексу, споживачів природного газу. Також передбачається визначити обов'язки та права, які виникають у суб'єктів господарювання, за результатами прийняти рішення щодо обов'язкового продажу природного газу газодобувними підприємствами, що не підпадають під дію частини першої статті 10 Закону "Про засади функціонування природного газу", суб'єкту, уповноваженому Кабінетом Міністрів України на формування ресурсу природного газу.

Проектом Закону передбачається зобов'язання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у паливно-енергетичному комплексі, здійснювати організаційні, технічні та спеціальні повноваження для підготовки до нормальної роботи газопромислового комплексу у період дії особливого режиму роботи та уникнення можливості настання такого особливого режиму роботи. Проект Закону містить зобов'язання Кабінету Міністрів України щодо визначення порядку здійснення господарської діяльності підприємств, установ, організацій газопромислового комплексу та взаємовідносин із споживачами в період особливого режиму роботи.

3. Правові аспекти

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають:

Закон України "Про нафту і газ";

Закон України "Про засади функціонування ринку природного газу";

Закон України "Про теплопостачання";

Закон України "Про житлово-комунальні послуги";

Гірничий закон;

Закон України "Про електроенергетику";

Закон України "Про трубопровідний транспорт";

Закон України "Про державний матеріальний резерв".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не потребує додаткових матеріальних або інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття та реалізація проекту Закону дозволить вирішити проблемні питання газопромислового комплексу щодо забезпечення споживачів країни природним газом, організувати злагоджену роботу підприємств газопромислового комплексу, забезпечити стале та безперебійне функціонування Єдиної газотранспортної системи України.

 

Народний депутат України 

А. В. Мартовицький

Опрос