Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об особом периоде в топливно-энергетическом комплексе

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.06.2014 № 4117а
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі" (далі - проект Закону) розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України з власної ініціативи відповідно до Указу Президента України від 14.04.2014 N 405 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України".

2. Мета і шляхи її досягнення

Розробка проекту Закону викликана необхідністю чіткого визначення підстав введення особливого періоду у паливно-енергетичному комплексі, встановлення правових та організаційних засад функціонування паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) в особливий період.

Проектом Закону пропонується внести зміни до законів України "Про електроенергетику", "Про функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період", "Про нафту і газ", "Про засади функціонування ринку природного газу", "Про теплопостачання", "Про трубопровідний транспорт", "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Проектом Закону передбачається доповнити згадані закони України положеннями стосовно функціонування електроенергетичного та нафтогазового комплексів в особливий період. Зокрема, чітко визначається перелік законодавчих актів, якими мають керуватися суб'єкти електроенергетики та нафтогазової галузі у особливий період. Зазначається, що функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у паливно-енергетичному комплексі.

Окреслено загальний зміст порядку здійснення господарської діяльності підприємств, установ, організацій паливно-енергетичного комплексу в особливий період, який буде чітко визначено Кабінетом Міністрів України.

3. Правові аспекти

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають:

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";

Закон України "Про функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період";

Закон України "Про електроенергетику";

Закон України "Про нафту і газ";

Закон України "Про засади функціонування ринку природного газу";

Закон України "Про теплопостачання";

Закон України "Про трубопровідний транспорт".

Закон України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону України не потребує додаткових матеріальних або інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону потребує погодження з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством оборони та Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У Проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття та реалізація проекту Закону дозволить встановити правові та організаційні основи функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період, злагоджену роботи його галузей та підприємств, установ та організацій для забезпечення сталої та безперебійної роботи Єдиної газотранспортної та Об'єднаної енергетичної систем України.

 

Заступник Міністра енергетики
та вугільної промисловості України

В. Улида

Опрос