Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственно-частном партнерстве" (относительно повышения конкуренции, прозрачности и защиты интересов частных инвесторов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.06.2014 № 4108а
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство" (щодо підвищення конкуренції, прозорості та захисту інтересів приватних інвесторів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю удосконалення інституційного та правового забезпечення підготовки й реалізації проектів ДПП. Чинна нормативна база створює ряд ризиків та перешкод для успішного практичного впровадження проектів ДПП. По-перше, недостатня кількість інструментів для контролю з боку громадськості за результатами конкурсу з визначення приватного партнера та виконанням договорів, укладених у рамках державно-приватного партнерства. По-друге, наявність виключень з правила щодо укладення договорів на конкурсних засадах, що дозволяє уникати чесної та відкритої процедури відбору та оцінки пропозицій. По-третє, непередбачуваність щодо тарифів, значні ризики для приватного партнера та відсутність дієвого компенсаційного механізму відшкодування різниці в тарифах.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є прискорення розвитку державно-приватного партнерства з метою залучення фінансових ресурсів приватного сектору до вирішення соціально-економічних проблем.

Законопроект спрямований на забезпечення чесної та відкритої конкуренції при відборі приватного партнера, забезпечення інформаційної прозорості проведення конкурсу, надання можливості громадськості отримувати інформацію про результати конкурсу та хід реалізації проекту, а також врегулювання відносин між державою та приватним партнером у випадку економічної необґрунтованості тарифів.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується:

1. Виключити можливість укладення договору у випадку надходження лише однієї заявки на участь у конкурсі.

2. Запровадити обов'язкову підготовку та оприлюднення звіту про результати проведення конкурсу з визначення приватного партнера.

3. Запровадити обов'язкове оприлюднення показників виконання договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства.

4. Надати право сторонам переглядати договірні зобов'язання у разі, якщо ціни (тарифи) на послуги, що надаються у процесі здійснення державно-приватного партнерства, встановлені в розмірі, нижчому від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавчу базу розвитку ДПП становлять: Конституція України, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, законодавчі акти України, серед яких:

- Закон України "Про державно-приватне партнерство";

- Закон України "Про концесії";

- Закон України "Про концесії на будівництво і експлуатацію автомобільних доріг";

- Закон України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності".

Крім законів, окремі питання розвитку ДПП регулюються постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, положеннями та наказами центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат Державного і місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта.

Прийняття проекту Закону сприятиме підвищенню довіри з боку громадян та інвесторів до механізмів державно-приватного партнерства, формування сприятливого економічного та управлінського середовища для розроблення й реалізації проектів ДПП.

 

Народний депутат України 

С. Ф. Кальцев

Опрос